بیمه مهندسی تمام خطر پروژه

  • تاریخ انتشار : 2016/10/23
  • دسته بندی :
  • نظرات : 0
بیمه مهندسی تمام خطر

بیمه تمام خطر نصب و بیمه تمام خطر پیمانکاران

بیمه مهندسی تمام خطر پروژه

کلیه پروژه ها اعم از عمرانی ،ساختمانی و صنعتی ممکن است در ابتدای پروژه از زمان تجهیز کارگاه ،دوره احداث و دوره نگهداری در معرض وقوع حوادث و خطرات گوناگون قرار گیرند، که می تواند منجر به از بین رفتن سرمایه در محدوده پروژه و یا اموال اشخاص ثالث گردد. که به هر نحوی در نتیجه سهل انگاری یا خطاهای انسانی حادث شود، پیمانکار و عوامل بیمه گزار بر اساس رای مراجع قضایی مقصر شناخته شده و مسئول جبران خسارات وارده می گردند.

بیمه مهندسی تمام خطر پروژه یک نوع فعالیت در رشته بیمه های بازرگانی است که اولین بار در انگلستان شروع شد. حدود اواسط قرن نوزدهم استفاده از دیگهای بخار در بخش صنعت در انگلستان باعث بروز انفجارهایی گردید که صدمات و خسارتهای جانی و مالی شدیدی را به اشخاص وارد آورد.

تعدادی از استفاده کنندگان از دیگهای بخار در سال ۱۸۵۴ میلادی در شهر منچستر انگلستان گرد هم آمدند و راههای پیشگری از انفجار و کاهش اثرات زیانبار اقتصادی آن را بررسی کردند تا نهایتا منجر به تاسیس اولین شرکت بیمه های مهندسی به نام شرکت دیگهای بخار در سال ۱۸۵۴ میلادی گردید.

بیمه مهندسی تمام خطر پروژه با رشته های جدید تکامل پیدا کرد و اختراعات و توسعه تکنولوژی و صنعت وضعیت آن را بهبود بخشید.

شروع آن در ایران از دهه ۱۳۴۰ با همکاری شرکتهای مختلف از جمله شرکت بیمه اتکایی « مونیخ ری Munich Re »بعنوان یکی از معتبرترین شرکتهای بیمه دنیا  شکل گرفت. بطوریکه بیمه نامه هایی که هم اکنون در ایران رایج است و از طرف شرکتهای بیمه مختلف ارائه می گردد ترجمه شده بیمه نامه های این شرکت می باشد.
بیمه های تمام خطر مهندسی زیر مجموعه بیمه های اموال بوده که پروژه های درحال ساخت یا سازه ها و تأسیسات در حال بهره برداری و یا ماشین آلات و تجهیزات فنی را تحت پوشش قرار می دهد. 

انواع بیمه های مهندسی :

“بیمه‌های دوره احداث (Construction) :

“بیمه‌های دوره بهره‌برداری(Operation) :

آپارات بیمه ایران

  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.