بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور

  • تاریخ انتشار : 2019/05/11
  • دسته بندی :
  • نظرات : 0

بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور

امروزه‌ آسانسورها در ساختمان‌های‌ تجاری‌ و مسکونی ‌، جزء تاسیسات‌ اساسی‌ به‌ شمار می‌روند. و سالانه بر اساس آمارها شاهد اتفاقات و حوادث ناگواری مانند سقوط آساتسور و فوت تعداد زیادی اعم از استفاده کنندگان و حتی تعمیرکاران آسانسور هستیم ؛ هر چند که‌ تعمیر و نگهداری‌ دوره‌‌ای‌ آسانسورها از ط‌رف‌ مالکین‌ انجام‌ می‌ شود ولیکن‌ بروز حوادث‌ ناشی‌ از سهل‌‌انگاری‌ در نگهداری‌ آنها سبب ورود صدمات‌ جانی‌ به‌ استفاده‌کنندگان‌ از آسانسور می‌‌گردد. و بروز این حوادث با وجود مراقبت ها و رعایت موارد ایمنی اجتناب ناپذیر می باشد بنابراین با خرید بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور غرامت‌ فوت‌ و نقص‌عضو و هزینه های پزشکی سرنشینان‌ آسانسور را در صورت‌ وقوع‌ حوادث‌  می توان جبران‌ نمود.

چه کسی مسئول بیمه نمودن آسانسور می باشد؟

خرید بیمه مسئولیت آسانسور می تواند توسط مدیر ساختمان یا هیئت مدیره ساختمان صورت پذیرد و بهتر آن است که در زمان خرید و صدور بیمه نامه آسانسور لیبل مخصوص از واحد صادر کننده بیمه نامه دریافت و بر روی کابین آسانسور چسبانده شود تا همواره با معرض دید بودن آن از هرگونه فراموشی جهت تمدید بیمه نامه جلوگیری شود.

مسئولیت خسارت های وارده به افراد حین استفاده از آسانسور بیشتر متوجه تولید کننده، نصاب و تعمیرکار ، مدیر ساختمان و مالکان نیز می توانند مسئول باشند.

بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور

بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور

پیشنهاد ماسب به مدیران ساختمان و اعضای هیئت مدیره ساختمان

به مدیر ساختمان ها توصیه می شود به جای خرید بیمه آسانسور با خرید بیمه جامع تری بنام بیمه مسئولیت مدیران/ هیئت مدیره ساختمان از پوشش های کامل تری در زمان بروز حوادث بهره مند گردند و ریسک های زیاد این پست را به شرکت بیمه منتقل نمایند. این بیمه نامه با پوشش های بسیار کامل تر می تواند خیال مدیران ساختمان را در صورت بروز حوادث در ساختمان ها راحت کند.

نکته مهم 1: در زمان خرید بیمه مسئولیت آسانسور در نظر گرفتن تعداد نفرات یا ظرفیت استاندارد آسانسور می باشد چنانچه در زمان خرید بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور ظرفیت از حد مجاز در بیمه نامه کمتر قید گردد در زمان پرداخت، مبلغ خسارت کمتر از ظرفیت مجاز پرداخت خواهد گردید. خواهشمند است در زمان خرید و صدور بیمه آسانسور با مشاوره کامل بیمه نامه را خریداری نمایید.

نکته مهم 2 :  چنانچه در زمان خرید بیمه آسانسور شما استانداردهای لازم را دریافت نکرده باشید یا بیمه نامه برای شما صادر تخواهد شد و یا در صورت صدور بیمه نامه در زمان بروز خسارت شما دچار مشکل خواهید گردید.

دانلود فرم پیشنهاد:

 

آسانسور

جهت دریافت هر گونه مشاوره و صدور بیمه نامه مناسب با ما تماس بگیرید

 

انواع بیمه مسئولیت

  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.