بیمه بدنه

  • تاریخ انتشار : 2019/05/08
  • دسته بندی :
  • نظرات : 0

 خرید بیمه بدنه بیمه ایران

شما در بیمه شخص ثالث، در واقع اتومبیل و شخصی را که نمی شناسید بیمه می کنید.

اما با خرید بیمه بدنه  اتومبیل خــود را در مقابل حوادث و اتفاقات غیر قابل پیش بینی بیـمه می کنید.

 

بیمه بدنه

خرید بیمه بدنه خودرو

 

 

چرا فکر می کنیم حادثه همیشه برای دیگران است!!!؟؟؟

 

علت اینکه اهمیت خرید بیمه بدنه کمتر از بیمه شخص ثالث نیست!!!

با خرید بیمه‌نامه بدنه شرکت بیمه متعهد به جبران خسارات وارده به خود خودرو مورد بیمه در مقابل خساراتی که هر لحظه ممکن است برای همه اتفاق بیفتد میگردد.

حوادثی مانند تصادف، تصادم ، واژگونی، آتش سوزی و انفجار بعنوان پوشش اصلی محسوب می گردد.
در واقع در گام اول بعد از خرید بیمه بدنه شامل پوشش خطرات اصلی می باشد که در هر بیمه بدنه وجود دارد.

ولی در صورتی که بیمه گزار بخواهد با خرید بیمه بدنه پوشش های کامل تری بگیرد باید بصورت اختیاری پوشش های تبعی را نیز بر حسب نیاز خود دریافت کند که شامل موارد ذیل می باشد:

 

حادثه (تصادف و تصادم)

حادثه عبارت است از تصادف دو اتومبیل با یکدیگر و یا برخورد اتومبیل مورد بیمه با جسم ثابت یا متحرک و یا برخورد شی دیگری با اتومبیل مورد بیمه و یا واژگونی و سقوط و انحراف مورد بیمه در اثر حوادث رانندگی.

آتش‌سوزی و انفجار

آتش‌سوزی ناشی از صاعقه و انفجار نیز از خطرات اصلی تحت پوشش این بیمه‌نامه است و چنانچه اتومبیل مورد بیمه دچار حریق شود خسارت آن قابل جبران خواهد بود.

سرقت کلی

در سرقت موارد ذیل تحت پوشش قرار می‌گیرد:
۱- اتومبیل و یا وسایل اضافی آن کلا سرقت شود و دیگر کشف نگردد.
۲- اتومبیل سرقت شده کشف گردد و پس از کشف مشخص شود لوازمی از آن به سرقت رفته و یا در حین سرقت خسارتی به اتومبیل مورد بیمه وارد آمده است.

انواع پوشش‌های تکمیلی و اضافی که در زمان خرید بیمه بدنه بیمه ایران بصورت اختیاری دریافت می گردد:

خطرهای دیگری نیز می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد که علاوه بر خطرهای اصلی بیمه شده (حادثه، آتش‌سوزی و سرقت) است. بیمه‌گذار میتواند با پرداخت حق بیمه اضافی، پوشش‌های تکمیلی مورد نظر خود را از شرکت بیمه ایران دریافت کند. این پوشش‌ها عبارتند از:

1- سرقت در جای قطعات و لوازم وسیله نقلیه

چنانچه فقط لوازم اتومبیل (نه سرقت کلی خود اتومبیل) در حال توقف دزدیده شود سرقت درجا (جزئی) محسوب می‌گردد و همانگونه که قبلاَ گفته شد این خسارت تحت پوشش خطرات اصلی قابل جبران نیست. در این صورت بیمه‌گذار می‌تواند هنگام خرید بیمه نامه درخواست پوشش سرقت درجا برای لوازم معینی مانند (رادیو پخش، رینگ، لاستیک و …) را بنماید که پس از بازدید کارشناس با پرداخت حق بیمه بسیار جزئی قطعات و لوازم مورد نظر تحت پوشش بیمه قرار می گیرد..

2- شکست شیشه به تنهایی

با درخواست بیمه‌گذار و پرداخت حق بیمه جزئی در زمان خرید بیمه بدنه جبران خسارت ناشی از شکست شیشه به تنهایی و بغیر از خطرات اصلی مانند شکست بواسطه تغییر دما و متراکم شدن هوا در داخل وسیله نقلیه تحت پوشش خطرات تکمیلی بوده و قابل جبران است.

3- بلایای طبیعی

با درخواست بیمه‌گذار در زمان خرید بیمه بدنه و پرداخت حق بیمه مختصر خطرات ناشی از (سیل،طوفان، زمین لرزه، آتشفشان) نیز می‌تواند تحت پوشش بیمه بدنه اتومبیل قرار گیرد.

4- خطرات ناشی از رنگ و اسید و مواد شیمیایی

جبران خسارت ناشی از اسید و رنگ و مواد شیمیایی روی بدنه اتومبیل نیز در زمان خرید بیمه بدنه با درخواست بیمه‌گذار و پرداخت حق بیمه مختصر می‌تواند بعنوان پوشش تکمیلی به خطرات بیمه بدنه اتومبیل اضافه گردد.

5- غرامت ایام تعمیرات

در صورتیکه وسیله نقلیه بیمه شده جهت انجام تعمیرات و بازسازی و انجام کارشناسی برای مدتی الزاماَ در تعمیرگاه متوقف شود در این صورت جبران هزینه‌های ایاب و ذهاب و عدم استفاده از اتومبیل آسیب دیده در مدت کار مفید روی آن به عهده بیمه گر است و این پوشش تکمیلی با پرداخت حق بیمه‌ای اندک به هنگام صدور بیمه نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد.
لازم به ذکر است حداکثر تعهدات بیمه‌گر برای این پوشش تکمیلی ۳۰ روز بوده و توقف مفید در تعمیرگاه زمان مورد توافق بیمه‌گر و بیمه‌گذار و مورد تایید کارشناس بیمه‌گر است که ازآغازعملیات تعمیر و بازسازی تا پایان آن بطول خواهد انجامید. اما غرامت سه روز اول ایام تعمیرات بعنوان فرانشیز کسر خواهد گردید

6- افزایش قیمت خودرو در اثر نوسانات قیمت (تا ارزش 50 % قیمت)

این پوشش در سالهای اخیر به دلیل نوسانات شدید قیمت خودروها بعنوان پوششی جدید تعریف شده است که بیمه گذار در زمان خرید بیمه بدنه می تواند این پوشش را با پرداخت حق بیمه اضافی دریافت نماید. در این پوشش در صورتیکه در طول مدت بیمه نامه ارزش وسیله نقلیه شما به هر دلیلی افزایش پیدا کند دیگر نیازی به افزایش ارزش خودروی خود در بیمه نامه نیست و در صورت خسارت پرداخت خسارت بصورت تمام و کمال صورت می گیرد.

7- کشیدن میخ یا اشیا تیز

این پوشش نیز اخیرا با توجه به نیاز جامعه تعریف شده است که در زمان خرید بیمه نامه بدنه با پرداخت حق بیمه اضافی در صورت میخ کشیدگی یا اشیا تیز بر روی بدنه خودرو این خسارت نیز در بیمه نامه بدنه تحت پوشش قرار می گیرد.

توضیحات مهم در مورد بیمه ‌بدنه اتومبیل

در زمان خرید بیمه نامه بدنه، خودرو باید به قیمت روز بیمه شود تا شرکت بیمه با وصول حق بیمه متناسب با آن در زمان خسارت نیز بتواند بصورت کامل خسارت را پرداخت کند.

بدین ترتیب پیشنهاد می‌شود که وسیله نقلیه حتماَ مطابق با قیمت روز به همراه لوازم اضافی منصوبه بر روی آن به رویت کارشناس بیمه‌گر رسیده و تحت پوشش قرار گیرد لازم بذکر است بهترین ملاک ارزش‌گذاری تعیین قیمت اتومبیل در بیمه بدنه نظر کارشناس مجرب شرکت بیمه‌ای است که صرفاَ جنبه مشاوره دارد.

تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه بدنه

 

شروع سال دوم ۲۵ درصد
شروع سال سوم ۳۵ درصد
شروع سال چهارم ۴۵ درصد
شروع سال پنجم ۶۰ درصد
  • تخفیف صفر کیلومتر بیمه بدنه ۳۰ % تخفیف
  • تخفیف خودروی با کیفیت ۱۰ % تا 5 سال از تاریخ تولید یا خروج از گمرک تعلق می گیرد
  • علاوه بر تخفیفات فوق در صورت پرداخت نقدی ۱۰%  نیز بعنوان تخفیف نقدی به تخفیفات فوق اضافه می گردد

»»» توصیه به سازمان ها و شرکت های بزرگ:

در زمان خرید بیمه بدنه بیمه ایران برای سازمان ها و شرکت ها که تعداد خودروهای بالایی دارند تخفیفات ویژه ارائه می‌ گردد.

 

  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.