Oops...
Slider with alias insurance not found.
بیمه اشخاص یکی از سرفصل های اصلی در تقسیم بندی بیمه ها محسوب می گردد ،در بخش از بیمه های اغلب بیماری ها ،حوادث ، از کارافتادگی ،نقص عضو و کلیه حوادثی که ممکن است برای فرد اتفاق بیفتد را تحت پوشش قرار می دهد.

این بیمه شامل 4 زیر مجموعه اعم از : 1- عمر 2- درمان 3- مسافرتی 4- حوادث می باشد.

یکی از اصلی ترین اهداف بیمه اشخاص حمایت از افراد در زمان بروز خطرات جانی و مالی و یا بیماریها برای کلیه اعضای خانواده می باشد.

کلیه پروژه های زیربنایی و مهم اعم از عمرانی ،ساختمانی ،سازه های صنعتی ممکن است در ابتدای پروژه از زمان تجهیز کارگاه ،دوره احداث و دوره نگهداری در معرض وقوع حوادث و خطرات گوناگون که منجر به از بین رفتن سرمایه در محدوده پروژه و یا اموال اشخاص ثالث قرار گیرند که به هر نحوی در نتیجه سهل انگاری یا خطاهای انسانی حادث شود، پیمانکار و عوامل بیمه گزار بر اساس رای مراجع قضایی مقصر شناخته شده و مسئول جبران خسارات وارده می گردند که در این حوزه، بیمه های مهندسی نقش جبران خسارت را ایفا می کنند.
بصورت کلی بیمه اتومبیل به دو بخش بیمه شخص ثالث و سرنشین و بیمه بدنه تقسیم میگردد؛ بیمه های اتومبیل در کل جبران کننده خسارت های ناشی از حوادث رانندگی از جمله تصادفات،آتش سوزی و سرقت ،شکست شیشه،بلایای طبیعی و … .و همچنین تصادفاتی که منجر به فوت گردد، دیه افراد متوفی به وراث پرداخت می گردد.
بیمه باربری قدیمیترین نوع بیمه ای در جهان است که در حمل و نقل کالاها اعم از زمینی ،هوایی و دریایی ممکن است در حین حمل خطرات متعددی از مبدا تا مقصد مانند سرقت کالا،تصادف یا غرق شدن وسیله حمل و یا هرگونه حادثه دیگری به وقوع بپیوندد که باعث از بین رفتن کالا کامل و یا جزئی گردد از اینرو بیمه باربری که توسط صاحب کالا خریداری می شود می تواند خسارت کالاهای تلف شده و یا آسیب دیده را جبران نماید.
بیمه آتش سوزی قراردادی است بین دو طرف که بر اساس آن بیمه گزار از یک طرف و از طرف دیگر بیمه گر متعهد می گردد که در ازای دریافت حق بیمه ،خسارات وارده به اموال بیمه گزار را در صورت بروز خطرات بیمه شده اعم از آتش سوزی ، صاعقه ،انفجار، ترکیدگی لوله آب،زلزله ، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی، سیل ،طوفان و … وارد آید جبران نماید. با توجه به اینکه کشور ما در سالهای اخیر آماج حوادث طبیعی و غیر طبیعی بوده است و همچنین شرایط خاص اقتصادی در برهه کنونی باعث گردیده نقش بیمه های آتش سوزی بهمراه بلایای طبیعی پر رنگ تر شود.
بر اساس قانون مسئولیت مدنی ایران ،کلیه افراد حقیقی و حقوقی ،چنانچه در اثر بی احتیاطی غیر عمد، به جان ،مال ، سلامتی، آزادی ،یا حیثیت یا شهرت تجاری یا به هر حق دیگری که بموجب قانون ایجاد گردیده لطمه ای وارد گردد که موجب ضرر مادی یا معنوی شخص دیگری شود مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود می باشد. در بیمه های مسئولیت خسارات وارده ناشی از اجرای پروژه یا انجام عمل حرفه ای مانند مهندسین ناظر،پزشکان و … می توانند تحت پوشش قرار بگیرند.
بیمه ایران که از فاخرترین برندهای بیمه ای کشور است به عنوان اولین و بزرگترین شرکت بیمه در تمامی رشته های بیمه ای با عرضه  بیمه های تجاری و خانواده شامل بیمه های اتومبیل ، اشخاص (عمر – حوادث ، درمان) آتش سوزی و باربری ، مهندسی و مسئولیت بیش از 50% سهم بیمه های بازرگانی کشور را در اختیار دارد . اگر چه انسان امروزی از رفاه و امکانات بیشتری نسبت به گذشتگان خود بهره مند است لیکن در عین حال مخاطرات و تهدیدهای بیشتری ورا احاطه کرده است  لذا در دهه های اخیر انواع قراردادهای بیمه ای در زمینه های گوناگون بیش از هر زمان دیگری موجبات تامین آینده و آسایش خاطر انسان را فراهم آورده است در کل هدف بیمه جلوگیری از بروز صدمات مالی و جانی به عموم مردم است و همچنین بیمه جزء جدایی ناپذیر توسعه است و هیچ کشور توسعه یافته ای بدون آن به شکوفایی اقتصادی نمی رسد بیمه با پوشش خسارت های بیمه گذاران به آنها کمک کرده تا پس از خسارت های سنگین فعالیت شان را دوباره از سر بگیرند در نتیجه یکی از ارگان های مهم اقتصادی بشمار می رود لذا برای این امر مهم نیاز به استفاده از افراد متخصص و مجرب در این  زمینه امری حیاتی محسوب می گردد. به همین منظور مجتمع شهید مطهری نمایندگی بیمه ایران 6267 با هدف افزایش دسترسی مشتریان با خدمات بیمه ای و تسهیل ارائ این خدمات در سال  1388 به مدیریت هادی ایزدی افتتاح گردید  و رسالت خود را تثبیت فرهتگ بیمه ای و کاهش ریسک های موجود در تمامی زمینه های اقتصادی جامعه قرار داد. این نمایندگی با استفاده از کارشناسان و نیروهای متخصص و متعهد در صنعت بیمه که مردم داری و مشتری مداری را به عنوان فلسفه اصلی  کار خود برگزیده اند در تمامی رشته های بیمه ای با دریافت درجه بندی و گرید A  فعالیت می کند.
این کتاب به زبان ساده و مختصر، مفاهیم و خصوصیات انواع بیمه ­های مهندسی را توضیح داده، سپس با ارائه مجموعه تست­های تفکیکی برای هر یک از رشته­ های مهندسی، مروری کامل بر مطالب و موضوعات مرتبط با آن رشته داشته و در انتها برای آشنایی بیشتر مخاطبان، واژه ­نامه ه­ای انگلیسی به فارسی از لغات و اصطلاحات متداول در این رشته را ارائه می­دهد. مخاطبان این کتاب دانشجویان رشته­ های بیمه، همکاران و نمایندگان صنعت بیمه، مهندسان و کارشناسان بازدید اولیه و ارزیابی خسارت در شرکت­های بیمه و مدیران و سرپرستان پروژه­ های مختلف در مراحل اجرا و بهره ­برداری می­باشند. علاقمندان جهت تهیه این کتاب می­توانند با شماره تلفن 88176650-021تماس حاصل نمایند.