من می خواستم بدانم در مورد بیمه محصولات و لوازم خانگی چگونه می توانم از خدمات شما استفاده کنم؟ آیا باید مصرف کننده کالای خریداری شده خود را بیمه کند یا اینکه تولید کننده هم می تواند کالای تولید خود را بیمه کند تا در زمانی که کالا به دست مشتری میرسد کالا علاو بر گارانتی دارای بیمه نیز باشد؟

امکان اخذ بیمه نامه جهت تولید کننده میسر میباشد ،در سه بیمه نامه:

۱ .کیفیت محصول

۲ .خسارت ناشی از حوادث

۳ .حوادث و خطرات مرتبط با کالا

در زمینه ارائه بیمه تضمین کیفیت کالا برای درب های اتوماتیک ( کرکره ای و شیشه ای ) اطلاعاتی دهید . چنانچه تاکنون نرخی برای آن محاسبه و یا شرایط آن تعیین شده است اقدامی بعمل نیامده است اعلام بفرمایید آیا می توان چنین بیمه نامه ای را طراحی کرد؟

در صورت درخواست از سوی تولید کننده مورد فوق ارائه گردد صدور بیمه نامه مقدور میباشد در غیر اینصورت اراده بیمه نامه مسئولیت مدنی نصاب در قبال خریدار وهمچنین بیمه خطرات تبعی ناشی از محصول در قبال اشخاص ثالث مطابق دستورالعمل اجرایی ۱۰۴ مدیریت بیمه های مسئولیت قابل ارائه خواهد بود.

آیا برای بیمه مسئولیت مدنی کارفرمایان واحد های صنعتی در مقابل کارکنان پوشش جبران هزینه های پزشکی بدون اعمال تعرفه با توجه به قانون ۶۷ بیمه مرکزی لازم است؟

خیر

بنده در یک کارگاه ساختمانی کارگری میکردم و حادثه ای برایم اتفاق افتاد که صدمه دیدم و از کارفرما شکایت کردم آیا بیمه مبلغ تعیین شده دادگاه را پرداخت میکند؟

در صورت وقوع حادثه در چهارچوب بیمه نامه تا سقف تعهدات بیمه نامه قابل جبران می باشد.

آیا در بیمه های مسئولیت مدنی و بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان دیه جرح(ارش)قابل پرداخت است؟

با توجه به پوشش غرامت فوت و نقص عضو و نه دیه نقص عضو ،ارش قابل بررسی و پرداخت نخواهد بود.

بنده مدیر عامل یک شرکت عمرانی هستم. برای یک پروژه ی عمرانی ساختمانی، بیمه نامه ی مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان خریده ام. بیمه نامه برای ۱۳ نفر کارگر بی نامی که بطور مستقیم تحت قرارداد شرکت بنده فعالیت می نمایند صادر شده است.

با توجه با اینکه قرارداد پروژه ی ما دولتی است، تمامی کارگرانی که در کارگاه فعالیت می کنند باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند. بنابراین در لیست تامین اجتماعی با احتساب تعداد کارگران پیمانکاران فرعی، ۵۹ نفر معرفی شده است.

بر حسب اتفاق، یکی از کارگرانی که تحت قرارداد مستقیم با شرکت ما فعالیت می کند، دچار حادثه جانی شده است که دادگاه ۱۰۰% کارفرما را مقصر دانسته و رأی به پرداخت ۱۷۰۰۰۰۰۰۰ ریال از طرف کارفرما داده است. اما شرکت بیمه …. ، اظهار می دارد که ملاک، لیست تأمین اجتماعی است و شما می بایستی تمام ۵۹ نفر را بیمه می کردید.

چون پوشش پیمانکاران فرعی را تهیه کرده اید. سوال بنده این است که با توجه به اینکه بر اساس گزارش اداره ی کار و طبق رای دادگاه، کارگر حادثه دیده، کارگر بنده بوده است، چرا باید تمام ۵۹ نفر بیمه شود.

بنده تعداد کارگری را که مستقیماً با بنده فعالیت می کنند بیمه کرده ام. از طرفی، چرا شرکت بیمه به لیست تأمین اجتماعی استناد می کند؛ لیست مذکور به دلایل مختلف می تواند نادرست و غیر واقعی باشد. لطفاً راهنمایی بفرمایید.

با توجه به بی نام بودن بیمه نامه کارفرما ملزم است کلیه پرسنل تحت امر خود را تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی در آورد در صورتی که کارفرما تنها به جهت داشتن پوشش و خلاف واقع تعداد کارکنان خود را به طور واقعی به بیمه گر اعلام ننماید،بیمه گر طبق ماده ۱۰ قانون بیمه مجاز به پرداخت خسارت به نسبت حق بیمه دریافتی به حق بیمه واقعی خواهد بود.

در بیمه نامه مسئولیت مدیران استخرها آیا اتباع بیگانه فاقد مجوز در صورت حادثه می توانند از این بیمه نامه غرامت دریافت نمایند؟

بله بیمه نامه جهت اشخاص ثالث شرایطی ندارد.

در صدور بیمه نامه مسئولیت بی نام آیا حتماً باید تناسبی بین تعداد کارکنان و تعداد بیمه شدگان وجود داشته باشد (مثلاً برای شرکتی با ۴۰۰ نفر کارمند بیمه مسئولیت مدنی کارفرما با تعداد ۱۰نفر بی نام ) با توجه به این که شرکت ما با چندین بیمه همزمان کار می کند یکی از بیمه گرها این کار را غیرممکن و دیگری ممکن می داند…!؟

درخصوص بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان مبنای محاسبه حق بیمه تعداد کارکنان شاغل در نظر گرفته شود ولی تعهدات بیمه گر منوط به تعداد نفراتی است که شما درخواست می نمائید (لازم به ذکر است که تعداد با نام قطعی است ولی بی نام به اختیار جنابعالی می باشد).

دربیمه مسولیت مهد کودک منظور از خسارت مالی جیست؟

در بیمه نامه مذکور خسارت مالی تحت پوشش نمی باشد .

می خواستم بدونم برای دریافت بیمه مدیران اماکن ورزشی چه پارامترهایی در نظرگرفته می شود؟

 

انواع رشته های ورزشی/ جنسیت ورزشکاران/متراژ مجموعه ورزشی/حداکثر و حداقل نفرات /شیفت و یا سانس فعالیت روزانه

در بیمه مسئولیت کارفرما،در صورت اشتباه و اهمال غیر عمدی کارکنان در محدوده مکانی تحت پوشش، آیا مسئولیت به گردن کارفرما هست؟

کلیه حوادث در چهارچوب محدوده جغرافیایی محل مورد بیمه درصورت سهل انگاری تحت پوشش می باشد.

آیا صحت دارد که در بیمه مسئولیت خدماتی،بیمه گزار نمیتواند کلوز خسارت جانی به أشخاص ثالث را خریداری نماید؟در این صورت برای انتقال این ریسک چه بیمه نامه ای باید خریداری یود؟

بله. ایجاد پوشش فوق جهت واحد خدماتی به علت عدم کنترل ریسک میسر نمی باشد.

مدارک اخذ خسارت سقوط درخت بر روی ماشین اینجانب از جانب دفتر حقوقی شهرداری منطقه ۵ برای بیمه ارسال گردیده است. زمان تقریبی دریافت خسارت از بیمه چه مقدار می باشد؟

در صورت احراز شرایط بیمه نامه و پس از تکمیل مدارک حداکثر ۱۵ روز

اگر کارگر بیمه گزاربراثر آلودگی محیط کاردر حین انجام وظیفه نفسش تنگ شود وسپس سکته کند وبمیرد شامل پرداخت خسارت دیه میشود یاخیر؟؟

خیر

اگر کارگر بیمه گزار مقصر حادثه باشدولی غیر عمد شامل پوشش بیمه ای و دریافت خسارت میگردد؟مثلا درحین کار خودش پایش بجایی گیر کند و بیفتد و پایش بشکند!؟

بله، با توجه به اینکه بیمه نامه بر اساس نظریه خطر شکل گرفته است.

بیمه ایران نمایندگی هادی ایزدی