من در یک حادثه تصادف مقصر شناخته شده ام و خودرو خودم و طرف مقابل آسیب جزئی دیده است . خودرو طرف مقابل فاقد بیمه بود شرکت بیمه گفت اگر یکی از طرفین در حادثه بیمه نباشند باید کروکی حادثه در پرونده موجود باشد . خودرو طرف مقابل که فاقد بیمه بود قبلا تصادف کرده فلذا بعد از مراجعه به بیمه جهت خسارت اولا به دلیل نداشتن بیمه ثانیا کروکی پرونده تشکیل نشده و بیمه نامه بنده نزد طرف به امانت می باشد حالا طرف قصد ادامه مراحل بیمه را ندارد و درخواست مبالغ نامعقول برای برگرداندن بیمه نامه من دارد …

حال با توجه به این که من نیاز به بیمه نامه خود درام چه راهی پیشنهاد میکنید.

می توانید از ایشان در دادگاه شکایت نموده و از طریق مراجع قضایی پیگیری فرمایید.

آیا در بیمه ی بدنه کامل ماشین های وانت دو کابین (کاپرا دو کابین) که مورد استفاده ی شخصی دارد شرکت بیمه سیستم صوتی , رینگ و لاستیک، شیشه و اسید پاشی را تحت پوشش خود قرار می دهد یا خیر؟ و اگر خیر چه راه حلی در این زمینه وجود دارد؟

مشکلی در صدور بیمه با این شرایط وجود ندارد.

لطفا توضیح بفرمائید که شرایط استفاده از تخفیف اتومبیل صفر تا چه مدت یا تاچه کیلومتری است ؟

واگر بنده فرزند دانش اموز هم داشته باشم وحق بیمه راهم نقدا پرداخت کنم ایا این تخفیفات تجمیع میشود ؟

تا سه ماه از تاریخ تحویل خودرو که در برگ سند فروش کمپانی درج شده است ۲۰درصد تخفیف صفر در صورت داشتن فرزند دانش آموز ۲۰ درصد تخفیف گروهی و در صورت پرداخت حق بیمه بصورت نقدی ۱۰ درصد تخفیف و در مجموع ۵۰ درصد تخفیف در بیمه نامه بدنه ارائه می گردد.

لطفا راهنمایی بفرمایید برای دریافت فرم بازدیدسلامت خودرو بعد از بازسازی چه مدارکی لازم است.

اصل بیمه نامه و وجود خودرو در صورتی که بیمه نامه بدنه یک بار خسارت گرفته باشد در صورت فروش وسیله نقلیه آیا بیمه گذار می تواند بیمه نامه خود را باطل کند ؟

در صورت ابطال حق بیمه ای به وی برگشت داده می شود ؟

بله بیمه گذار می تواند بیمه نامه را ابطال و حق بیمه برگشتی را دریافت نماید.

درصورت تکرار در صدور بیمه نامه بدنه ، بدلیل عدم آگاهی و یا فراموشی مالک در داشتن بیمه نامه بدنه با داشتن ۲تاریخ متفاوت از زمان صدور(فاصله زمانی ۴ ماه) و باتوجه به مشکل سیستم بیمه ایران (هشدار ندادن درتکرار بیمه نامه بدنه و ثالث) ، آیا حق بیمه بصورت کامل به بیمه گذار برگشت داده میشود؟

خیر کامل پرداخت نمی گردد.

من یک خودرو ماتیز مدل ۸۱ دارم که تا امسال تحت پوشش بیمه بدنه بود. امسال که برای تمدید بیمه نامه مراجعه کردم ، نماینده بیمه اظهار داشت که خودروهای خارجی ساخت داخل کشور که تولیدشون متوقف شده ازجمله ماتیز دوو سیلو و فولکس گول شامل بیمه بدنه نیستن.

آیا این موضوع صحت داره؟

اگه اینطور هست پس چرا شامل حال زانتیا نمیشه جون تولید زانتیا هم متوقف شده.

اگر بیمه نامه بدنه شما تخفیف عدم خسارت بیش از ۳ سال داشته باشد می توانید خودروی خود را بیمه نمایید.بیمه بدنه پژو ۲۰۶ تیپ ۶ به خاطر افزایش قیمت بازار افزایش پیدا کرده است؟

بازدید ماشین برای پرداخت ما به التفاوت لازم است؟

اگر ارزش خودرو بیش از 20 درصد افزایش نداشته باشد نیازی به بازدید ندارد.

من ماشینم رو توی یک کوچه باغ پارک کرده بودم و وقتی برگشتم چراغها و شیشه جلو آن شکسته بود نفهمیدم کار کیه و با پلیس هم تماس نگرفتم .آیا بیمه بدنه من با تعهد شیشه ، خسارت میدهد یا نه . شیشه ام ترک خورده چی؟

متاسفانه آسیب وارده به خودرو در اثر درگیری و نزاع پرداخت نمی شود.

ماشین من دارای بیمه بدنه بوده حالا ماشین دچار واژگونی شده و من لاشه ماشین رو فروخته ام حالا بیمه می گوید برای دریافت خسارت باید پلاکهای ماشین رو هم بیاوری؟

اگر خسارت کلی شده باشد باید تاییدیه فک پلاک را ارائه نمایید در غیر اینصورت و اگر ارزش لاشه خودرو از خسارت شما کسر شده باشد نیازی به فک پلاک نیست و می توانید موضوع را از ریاست محترم واحد خسارتی پیگیری فرمایید.

پس از تشکیل پرونده در حوزه تامین خسارت،چه قدر فرصت جهت تعویض قطعه معیوب و تحویل داغی به بیمه و گرفتن خسارت وجود دارد؟

می توانید تا حدود یک ماه پس از تشکیل پرونده خسارت خود را پیگیری فرمایید.

من یک۱۳۲ مدل ۹۰ دارم تو مسافرت یک پاژن نمره دولتی در حالت سبقت به ماشین زد و در رفت و من هم به گشت پلیس که چند کیلو متر قبل بود گزارش کردم حالا چطوری میتونماز بیمه بدنه اتومبیلم استفاده کنم شماره خودرو فراری رو هم دارم لطفا راهنمایی کنید؟

چون شما در این حادثه زیاندیده بودید باید از بیمه شخص ثالث مقصر خود استفاده نمایید لذا از مقصر با داشتن شماره شهربانی در دادگاه شکایت کنید تا به دستور مقام قضایی خودروی مقصر توقیف و خسارت شما جبران شود.

من ماشین پراید خود را بیمه بدنه کرده ام و بعلت تصادف از بیمه بدنه استفاده کردم اکنون که مدت بیمه بدنه به اتمام رسیده بیمه گر شرکت بیمه ایران میگوید باید ماشین بازدید سلامت بشود تااین جا مشکلی نیست ولی ایشان میفرماید باید اصالت ماشین بررسی شود یعنی کارت ماشین با شماره موتور تطبیق داده شود میخواستم ببینم من که سال اول همه اینکار ها را انجام داده ام به خاطر یک تصادف حق دارند این حرف رابزنند چون این حرف توهین به اینجانب میباشد.

با عنایت به استفاده از بیمه نامه بدنه در سال گذشته بازدید در حال حاضر از خودرو الزامی است و جهت تمدید حتما خودرو باید توسط کارشناس بازدید گردد و چون این موضوع از قوانین بیمه گری می باشد موضوع را بی احترامی به خود تلقی نفرمایید.

از رایان سایپا پراید لیزینگی ۴ ساله خریداری نمودم. سال ۸۶ تا ۹۰ برای سال ۸۷تا ۸۸ تمدید بیمه بدنه نمودم از همان نمایندگی رایان سایپا. برای تمدید سال بعد از آن بیمه نامه دوساله برایم صادر شد. یعنی ۸۸ تا ۹۰ برای سال ۸۸ تا ۸۹ تصادف داشتم. ولی در سال ۸۹ تا ۹۰ تصادف نداشتم. برای سال ۹۰ تا ۹۱ بیمه نامه بدنه بصورت شخصی درخواست کردم که بدون تخفیف صادر شد. در آن موقع از تخفیف های سالانه آگاهی نداشتم. اکنون نیز متقاضی دریافت بیمه بدنه هستم اما تخفیف دوساله برایم در نظر گرفته نمی شود. لطفا راهنمایی فرمایید؟

بیمه نامه های بلند مدت تابع شرایط خاصی می باشد.برخی از مواقع تخفیفات بیمه نامه های بلند مدت سالانه و گاهی یکجا لحاظ می گردد .می توانید با مراجعه به مجتمع سعدی واقع در خ مفتح بعد از ۴ راه سمیه از اطلاعات بیشتری برخوردار گردید.در تاریخ ۱۴/۰۴/۱۳۹۱ اینجانب بیمه بدنه خودروی خود را تمدید نمودم واین در حالی بود که تاریخ اتمام بیمه بدنه سال قبل ۲۰/۰۴/۱۳۹۱بود مسئول صدور بیمه نیز تاریخ اتمام را مبنای شروع بیمه سال ۹۱ قرار داد.در تاریخ ۱۸/۰۴/۱۳۹۱این جانب دچار تصادف شدم و اکنون به علت در دست نداشتن بیمه نامه بدنه سال قبل دچار مشکل شدم لطفا راهنمایی نمایید؟

لطفا به محل تمدید بیمه نامه خود مراجعه تا اصل بیمه نامه سال قبل را دریافت کنید .ضمنا تخفیفات متعلقه احتمالی را نیز باید به حساب شرکت واریز نمایید.

آیا در بیمه نامه بدنه ذینفع می بایست با بیمه گذار نسبتی داشته باشد یا خیر؟؟؟؟؟

الزاما خیر . داشتن نسبت الزامی نمی باشد.

درهنگام پرداخت خسارت بیمه بدنه (خطر سرقت)برای ضبط مبلغی معادل ۳۰ درصد بعنوان عدم تحویل پنل از مبلغ خسارت کـــم می کنند چرا؟

پرداخت خسارت ضبط در صورت سرقت به شرط تحویل پنل می باشد که در بیمه نامه بصورت ممهور درج می گردد و در صورت عدم ارائه پنل ارزش آن کسر می شود.در سرقت چه کلی چه درجا بیست درصد فرانشیز در نظر گرفته می شود و این موضوع طبق شرایط حاکم بر بیمه نامه اعم از شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه بدنه می باشد

سرقت درجای کلی یعنی چه؟ با سرقت کلی چه تفاوتی دارد؟ ایا شامل دزدی درجای قطعات ولوازم وسیله نقلیه میشود؟

سرقت درجای کلی یعنی اگر خودرویی به حالت پارک باشد و لوازم خودرو سرقت شود خسارت وارده قابل جبران است.سرقت کلی یعنی خودرو توسط سارق به محل دیگری منتقل شود که ممکن است در آینده کشف شود یا نه

من با یک ماشین که دارای بیمه بدنه ایران است تصادف کردم که مقصر بود. گواهینامه و کوپن شماره ۱ بیمه اش رو برای گرفتن خسارت به من داده است آیا این مدارک کافی است ؟

در ضمن تصادف در زمانی اتفاق افتاده که واحد سیار پابان کارش بود آیا میشود روز بعد بیاید یا خیر باید به شعبه مراجعه کرد؟

با حضور همزمان هر دو وسیله در شعبه می توانید خسارت دریافت نمایید.

بنده ۳ روز است که از سایپا یک دستگاه اتومبیل پراید خریداری کرده ام هنوز کارت ماشین و پلاک برایم نیامده و بیمه شخص ثالث آن نیز به نام سرمایه گزار لیزینگ صادر گردیده است و ماشین تحویل من است آیا میتوان بیمه بدنه کنم و به نام خودم بیمه صادر گردد ؟

با عنایت به اینکه سند در رهن لیزینگ می باشد به احتمال زیاد خودرو بیمه نامه بدنه دارد از نمایندگی جویا شوید در صورت عدم صدور بیمه نامه بدنه می توانید خودتان شخصا خودرو را بیمه نمایید.

تصادف جرحی داشتم که منجر به این شود ماشین ها به پارکینگ برند بعد مصدوم امد رضایت داد و ماشینها رو ازاد کردیم و بعد کروکی که من به داداگاه دادم از کلانتری راننده مقابل مقصر شد الان چه جوری میتونم از بیمه طرف مقابل استفاده کنم کروکی هم دست قاضی پرونده و قاضی کروکی رو نمیده طرف هم قبول داره مقصره ایا افت قیمت ماشین مدل ۸۹ کارشناس بیمه تایید میکنه؟

شما باید رای دادگاه و مدارک را جهت دریافت خسارت به بیمه ارائه فرمایید و در خصوص عدم ارائه از سوی دادگاه موضوع را باید از دادگاه پیگیری فرمایید .افت قیمت خودرو در تعهدات بیمه نمی باشد و قابل پرداخت نمی باشد.

من امروز صبح متوجه شدم که خودروی من که ۲۰۶ است مورد سرقت قرار گرفته به طوری که درب سمت شاگرد و با اهرم کج کردن وضبط ماشین و کامپیوتر ماشین و دزدیدن.با توجه به اینکه من بیمه بدنه دارم و کلانتری نیز ثبت گزارش و یک نسخه به من داده برای ارائه به بیمه چه باید کنم.ماشین الان نه روشن میشه نه میشه تکونش داد.

در صورت داشتن پوشش سرقت کلی قطعات در بیمه نامه بدنه به یکی از شعب خسارتی مراجعه و تشکیل پرونده داده و از شعبه در خصوص روشن نشدن خودرو توضیح بخواهید.

اینجانب داری خودروی ۴۰۵ GLX مدل ساخت ۱۳۸۴ بر اثر برخورد تابلو تبلیغاتی از پشت بام ساختمان بدلیل باد شدید بدنه اتومبیل از نواحی سقف و صندق عقب آسیب دیده است . آیا به اینجانب بیمه بدنه تعلق می گیرد؟

در صورتی که تابلوی تبلیغاتی از روی ساختمان افتاده باشد خسارت وارده را باید مالک ساختمان بپردازد اما اگر در اثر باد و طوفان آسیبی به خودرو وارد شده باشد و خودروی مذکور دارای بیمه نامه بدنه باشد و پوشش بلایای طبیعی را خریداری نموده باشد خسارت پرداخت می گردد.

اتومبیل بنده پاترول است با ارزش نه میلیون بیمه بدنه متاسفانه به سرقت رفته است . و تمام مدارک اعم از بیمه بدنه و ثالث و کارت ماشین (به غیر از سند ) داخل اتومبیل بوده است چه باید بکنم؟ چقدر طول می کشد تا خسارت من را بپردازید؟

با ارائه سند به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه و المثنی دریافت نمایید سپس به یکی از شعب خسارتی مراجعه و پس از تشکیل پروند و سیر مراحل اداری خسارت دریافت نمایید.

ماشین ۴۰۵دچار حادثه شد و ما مقصر بودیم ماشینه مقابل هم بدون هیچ خسارتی رفت و ما فکر کردیم دیگه چون بیمه بدنه داریم کروکی نمی خواد الان که به اداره خسارت مراجعه کردیم خسارت وارده ۲ملیون تومان براورد شده ولی گفته است تا کروکی نیارید مبلغ خیلی کمی به شما داده می شود آیا راه حل دیگری هم دارد و دفعه اولی هست که از بیمه استفاده می کنیم به پاسگاه اون منطقه هم مراجعه کردیم ولی گفت همون روز باید مراجعه می کردید نه الان ؟

با عنایت به میزان خسارت ارائه کروکی الزامیست شاید با مراجعه به مراجع قضایی بتوانید دستور ترسیم کروکی دریافت نمایید.کامیونی در سال ۸۶ خریداری شده و سند آن به نام مادر خانواده بوده است. در ابتدا فرزند ارشد خانواده بیمه بدنه را بدلیل اینکه راننده خودرو بوده بنام خود صادر نموده و دو سال بهمین منوال ادامه یافته و بیمه بدنه نیز ۲ سال عدم خسارت دارد حال در اواسط سال دوم مادر خانواده سه دانگ خودرو را به نام فرزند دوم خود انتقال قطعی نموده است ولی بیمه بدنه کماکان در سال سوم نیز به نام فرزند ارشد که از نظر قانونی هیچگونه مالکیتی در خودرو ندارد صادر گردیده حال با توجه به رضایت فرزند ارشد میتوان بیمه نامه را به نام فرزند دوم و یا مادر خانواده که هر کدام مالکیت ۳دانگ خودرو را دارند انتقال داد و تخفیفات نیز لحاظ گردد؟

با رضایت کتبی برادر ارشد می توانید تخفیفات را منتقل نمایید و پس از انتقال تحت هیچ شرایطی دیگر تخفیف به برادرارشد منتقل نخواهد شد.

خودروی من در پارکینگ شیب دار سر خورده و از قسمت گلگیرعقب و چراغ عقب با دیوار برخوردو آسیب دیده با توجه به اینکه یکبار ازخسارت بدنه بدون کروکی استفاده کرده ام . آیا افسر کروکی برای این حادثه به من می دهد.لطفا راهنمایی بفرمایید

در خصوص اینکه افسر محترم کروکی می دهند یا خیر نمی توانم اظهار نظر کنم اما برای پرداخت خسارت با توجه به شرایط اعلامی باید کروکی ارائه نمایید.

اگر کسی بیمه ی بدنه اش به نام مالک قبلی بوده باشد میتواند از ان بیمه نامه استفاده کند وخسارت وارده به ماشین را از بیمه بدون حضور مالک قبلی استفاده کند؟

در صورتیکه اصل بیمه نامه بدنه دست خریدار باشد و سند خودرو بنام ایشان شده باشد می توانند بدون حضور مالک قبلی خسارت را دریافت نمایند.

چنانچه بیمه بدنه سال قبل از بیمه دیگری بود اکنون برای اعمال تخفیف عدم خسارت نیاز به استعلام بیمه قبلی می باشد؟

بله اخذ استعلام از هر شرکت بیمه ای که باشد،ضروری است.

اتومبیلم را تحت پوشش بیمه بدنه ایران برای سال دوم قرار دادم با بیش ازقیمت خودرو دربازار لذا برحسب اتفاق دراین سال تصادف نمودم و باتوجه به خسارت وارده به بیمه مراجعه نمودم وکارشناس مربوطه خسارات وارده را کمترین مبلغ درنظر گرفت که غیر قابل تعمیر بود بدین جهت خودرو راجهت تعمیر تحویل بیمه قراردادم که به نمایندکی طرف قراردادخودشان ارسال نمایند.که این کارانجام شد.

ولی بعدازتعمیر بیمه حاضر به پرداخت خسارت به نمایندگی بجهت بالا بودن مبلغ نبود ومرابه جهت نداشتن بیمه خواب خودرو بلاتکلیف گذاشته بود ناچارا بنده مجبوربه پرداخت مابین تفاوت شدم . خواهشمنداست مرا راهنمایی فرمائید؟

شما می توانید موضوع را با مسئولین شعبه ای که خسار را پرداخت نموده اند در میان بگذارید تا در صورتیکه حقی از شما ضایع شده است موضوع رسیدگی گردد.

من در اتوبان تهران ساوه تصادف کردم و تصادف بین ۴ دستگاه خودرو صورت گرفته که خودروی بنده با خودروی پراید نسبت به همدیگر مقصر شناخته شده ایم و باید به صورت ۵۰به ۵۰ خسارتهای دو خودروی دیگر را بدهیم و خودروی بنده بیمه بدنه دارد و خسارت وارده تقریبا بیست وپنج ملیون تومان میباشد الان شرکت بیمه ایران کل خسارت من را میدهد ؟

می توانید با محکوم کردن مقصر در دادگاه و واگذاری حق و حقوق خود در دادگاه به بیمه ایران تمام خسارت را از بیمه نامه بدنه خود دریافت کنید شایان ذکر است نیمی از خسارت شما از مقصر دریافت می گردد.

شکست شیشه در بیمه نامه بدنه در صول مدت بیمه نامه چند بار قابل پرداخت میباشد؟

فقط یکبار آن هم در اثر سردی و گرمی هوا و عللی غیر از حادثه . این موضوع در شرایط خصوصی بیمه نامه بدنه پیش بینی شده است.

روز پیش ضبط و باند و ساب بوفر اتوموبیل من را به سرقت برده اند..که به پلیس هم گزارش کردم..اما بیمه رادیو پخش من ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ بود که ظاهرا در بیمه نامه قید شده با تحویل پانل هزینه پرداخت میشود.در صورتی که پانل هم سرقت شده….لطفا راهنمایی بفرمایید… ؟

پس از کسر ارزش پنل خسارت شما جبران می شود.

در صورتیکه سرقت زاپاس و جک و وسایل صندوق عقب باید چیکار کرد؟

در صورتیکه پوشش سرقت درجای کلی قطعات را خریداری نموده باشید با ارائه گزارشات کلانتری به یکی از شعب خسارتی بیمه ایران مراجعه فرمایید.

آیا گرفتن پوشش نوسانات ارزش وسیله نقلیه میتواند جبران افزایش قیمت احتمالی آینده قیمت خودرو در خسارات ناشی از تصادفات و سرقت را انجام دهد چگونه؟ (بجای اینکه درابتدا قیمت خودرو را بالاتر بیمه نماییم).

پوشش نوسان قیمت فقط در خسارات جزیی پوشش افزایش قیمت را می دهد و در خسارات کلی تاثیری ندارد.

آیا بیمه بدنه اتومبیل قبلی خود را به اتومبیلی صفر کیلومتری که بنام فرزند دو ساله ام ثبت نام کردم میتوان انتقال داد و از تخفیفات ان استفاده کرد؟

بله می توانید این کار را انجام دهید.

دارای ماشین ۱۳۲ مدل ۹۰ دو روز پیش تصادف کردم ومقصر شناخته شدم .خواستم ببینم برای بیمه بعدی بیمه بدنه و ثالث چقدر از تخفیف عدم خسارت کم میشود.جریمه دارد؟

تمام تخفیفات ثالث شما لغو و زمان تمدید اگر خسارت پرداختی مالی باشد ۱۰درصد و اگر جانی باشد ۲۰ درصد جریمه دارد.در بیمه بدنه فقط تخفیفات از بین می رود جریمه ندارد.

من یک ریو مدل ۸۸ دارم که با آن تصادف کردم و می خواهم از بیمه بدنه استفاده کنم ولی کارشناس بیمه قیمت قطعات تعویضی را پایین تر از قیمت فروش در نمایندگیهای مجاز سایپا زده و میگوید که ما تعرفه خودمان را دراریم و به قیمت بازار کاری نداریم میخواستم ببینم این حرف صحت دارد یا خیر لطفا” مرا راهنمایی کنید؟

ملاک قیمت های مندرج در فاکتور رسمی و کد فنی دار نمایندگی سایپا می باشد و در صورت مغایرت با قیمتهای بازار ، متاسفانه امکان جبران وجود ندارد.

من خودروسمندمو بیمه بدنه کردم.به یکی ازشهرستان ها که سفرکردم مدتی اتومبیل راجایی پارک کردم بعدازمراجعت مشاهده نمودم که دوشیشه عقب وجلوشکسته شده.حال سوالی که دارم این است:

۱-می توانم خسارت را ازمحل بیمه نامه جبران کنم؟

۲-حادثه محسوب می شود یانه؟پوشش شکست شیشه به تنهایی رواخذ نکردم.

خیر. اگر قصد سرقت در کار بوده است و گزارش پلیس تهیه نمایید خسارت قابل جبران می باشد.

میخاستم بدوم اگه خسارت ماشین کلی حساب بشه بیمه چقدر به بیمه گذار پرداخت میکنه ؟؟؟آیا سند ماشین باطل میشه؟؟آیا ماشین رو بیمه برای خودش تحویل میگره؟؟

ارزش لاشه خودرو کسر می شود و باقیمانده خسارت به زیاندیده پرداخت می شود و نیازی به انتقال سند نمی باشد.

درتصادفاتی که مامقصرمی باشیم به ماشین صدمه دیده یک کوپن ازبیمه شخص ثالث می دهیم آیاجهت خسارت خودمان می توانیم ازبیمه بدنه استفاده کنیم؟؟

جهت در یافت خسارت ثالث بدون کروکی حضور طرفین الزامی است. برای دریافت خسارت بدنه نیازی بحضور زیاندیده نمی باشد.

آیاموارد تصادفی که بیمه بدنه به ان تعلق می گیرد نیاز به کروکی افسردارد ؟ویااینکه سقف مشخصی دارد؟؟

اگر کروکی تهیه فرمایید بهتر است.بدون کروکی حدود ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می گردد.

امروز اقدام به خرید بیمه بدنه برای خودروی وانت مزدای دوکابینم کردم ولی به اظهار کارکنان دفتر بیمه شرایط پوشش های تکمیلی مثل دزدی درجای قطعاتوبلایای طبیعی واسید پاشی به خودروهای وانت تعلقنمیگیرد آیا واقعیت دارد ؟

محدودیتی جهت ارائه پوششهای تکمیلی بیمه نامه بدنه وجود ندارد اما در بعضی خودروها با عنایت به ریسک خطر برخی پوششها داده نمی شود.

آیا ایر بگ ماشین ۲۰۶ sd شامل بیمه بدنه می شود؟

اگر در حادثه آسیب ببیند مشمول بیمه بدنه می باشد.

اتومبیل بنده در جاده پس از انحراف با گاردریل برخورد کرده و خسارتی کمتر از ۳۰۰٫۰۰۰ تومان داشته است. آیا بدون کروکی می توانم از بیمه بدنه استفاده کنم؟ با توجه به اینکه تاکنون از بیمه بدنه استفاده نکرده ام چه مقدار فرانشیز تعلق می گیرد؟ با توجه به تخفیف چند ساله خودروی بنده آیا به صلاح است از بیمه بدنه استفاده کنم؟

شما در طول بیمه نامه خود یک بار بدون کروکی تا ۳۰۰ هزار تومان می توانید خسارت دریافت نمایید اگر تخفیفات بیمه نامه شما کمتر از میزان خسارت باشد استفاده از بیمه نامه بدنه بصرفه است.فرانشیز حادثه اول ۱۰% خسارت حداقل ۵۰ هزار تومان می باشد(البته اگر سن راننده ۲۵ سال تمام نباشد یا ۳ سال تمام از تاریخ صدور گواهینامه نگذشته باشد ۱۰% به میزان فرانشیز اضافه می گردد).

چنانچه هنگام عقد قرارداد بیمه بدنه مبلغ اتومبیل ۱۳ میلیون تومان اعلام شود و مثلا چندماه بعد این اتومبیل به سرقت رود و قیمت معاملاتی اتومبیل در روز سرقت با توجه به تورم بیش از مبلغ مندرج در بیمه نامه (۱۳ میلیون)شده باشد . بیمه گر کدام مبلغ را ملاک پرداخت خسارت قرار خواهد داد ؟

بیمه گر طبق شرایط عمومی مبلغ ۱۳ میلیون را در نظر می گیرد.

اینجانب مالک یکدستگاه خودرو ریو میباشم که دارای بیمه بدنه نزد بیمه ایران میباشد. خودرو را جهت کارواش گذاشته بودم که زمان مراجعه و تحویل متوجه شدم توسط شاگرد کارواش که فاقد گواهینامه است به بیرون کارواش منتقل و با برخورد با جدول خیابان و درخت حدود ۲ میلیون خسارت به آن وارد شده بنده هم از آنها شکایت و پرونده در دادگاه درحال برررسی است البته آنها میخواستند نفر دیگری را که دارای گواهینامه باشد معرفی کنند که بتوان از بیمه بدنه استفاده کرد که من قبول نکردم آیا بنده میتوانم از ریکاوری بیمه تازمان رای دادگاه که ظاهرا” مدتی طول میکشد استفاده کنم و حق و حقوق خود را به بیمه واگذار نمایم؟

در صورت محکوم شدن کارواش می توانید با واگذاری حق و حقوق خود در دادگاه به بیمه ایران از بیمه بدنه استفاده نمایید.

کامیون در شرکت بیمه ایران در سال قبل بیمه بوده و خسارت نداشته برای تمدید این بیمه مشتری میخواهد در بیمه ایران در شهر دیگری بیمه کند حالااین کامیون باید بازدید شود؟

در صورتیکه سوابق بازدید را نتوانید دریافت کنید و به عبارتی در دسترس نباشد، باید بازدید شود.

چنانچه خودرویی در جاده تصادف نموده و مقصر متواری شده باشد، آیا میتوان از بیمه بدنه جهت جبران خسارت وارده استفاده نمود و یا نیاز به طرف دوم می باشد. ضمن اینکه موردتصادف دارای کروکی و گزارش پلیس راه می باشد. همچنین آیا پاسخی که شما به این پرسش خواهید داد در مورد کلیه شرکتهای بیمه صادق می باشد و یا فقط جزء قوانین بیمه ایران است؟

باستحضار می رساند در صورتیکه در دادگاه شما حق و حقوق خود در این حادثه را به بیمه ایران واگذار نمایید می توانید از بیمه نامه بدنه خود استفاده نمایید.

من تصادفی کردم و مقصر بودم طرف من هم خسارتی جزیی داشت معطل پلیس نشد و رفت – حالا من رفتم بیمه کارشناس هم گفت برم نمایندگی مجاز– حالا اگه هزینه اش حدودا هشتصد هزار تومان بشه بیمه چقدر میده ؟؟؟ ( بدون کروکی)

خسارت بدون کروکی تا ۳۰۰ هزار تومان و در شرایط خاص تا ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می شود بعد از مشخص شدن میزان دقیق خسارت شما جای تصمیم گیری وجود دارد.تعداد دفعاتی که میتوان بدون کروکی از بیمه بدنه استفاده کرد را بیان میفرمائید؟

یک بار

آیا استانداردی برای گرفتن عکس از خودرو وجود دارد؟

بله.باید از تمام مواضع آسیب دیده خودرو که پلاک خودرو نیز مشخص باشد عکس تهیه گردد.

من اتومبیلم در جاده دچار صانحه شده و بعد از کشیده شدن کروکی ، میخواهم با جرثقیل آن را به تهران منتقل کنم … میخواستم بپرسم امکانش هست که من مستقیما اتومبیل خودم را به تعمیرگاه ببرم و کارشناس شما در آنجا خسارت را بررسی کند و یا خیر ؟ چون اگر این امکان باشد هزینه جرثقیل من کاهش پیدا میکند…؟

بله.شما می توانید خودرو را به تعمیرگاه برده و عنوان نمایید که قبل از اعزام کارشناس جهت بازسازی خودرو هیچ اقدامی صورت نپذیرد و بعد با مراجعه به یکی از شعب بیمه ایران نسبت به تشکیل پروتده اقدام نمایید.

اگر شخصی بیمه بدنه داشته باشد و پوشش شکست شیشه به تنهائی را اخذ نکرده باشد و در اثر حادثه و برخورد شی خارجی شیشه خسارت ببیند آیا خسارتی پرداخت می شود یا خیر ؟

اگر در اثر حادثه به شیشه آسیب رسیده باشد می توانید خسارت را طبق شرایط حاکم بر بیمه نامه دریافت نمایید.

من چندروز پیش بایک کامیون برخورد داشتم و خودمن مقصر حادثه بودم ولی به کامیون هیچ گونه خسارتی وارد نگردید وپلیس در محل حاضر گریدید و کروکی نیز نکشید و راننده کامیون نیز هیچ شکایتی نداشت ورفت وماشین من دارای بیمه بدنه میباشد می خواستم بپرسم برای استفاده از بیمه بدنه حضور راننده کامیون نیز الزامی است در ضمن من یک باردیگر از بیمه بدنه استفاده کرده ام باکروکی وسمت دیگر ماشین و بعد از تصادف نیز برای بازیدید به بیمه نبرده ام خواهشمنداست راهنمائی کنید؟

برای استفاده از بیمه نامه بدنه نیازی به حضور زیاندیده یعنی کامیون نیست.اگر مواضع آسیب دیده در این حادثه با نقاط آسیب دیده در حادثه قبلی متفاوت باشد مشکلی پیش نمی آید.

ماشین ۴۰۵ من دچار حادثه تگرگ شده و به سقف و صندوق عقب و کاپوت خسارت وارده شده و فرورفته شده با مراجعه به حوزه تعیین خسارت اهواز اعلام کرده اند بایستی با هزینه خودت بری ماشینت را تعمیر کنی بعد با آوردند فاکتور هزینه خسارت پرداخت میگردد آیا این عدالت است؟ من به چندین صافکار مراجعه کردم اما کسی حاضر نیست آن را تعمیر نماید شما به من بگویید تکلیف من چیست؟

اگر به خودروی شما آسیبی وارد شده است ، باید بازسازی شود.شرکت نیز متعهد می باشد .می توانید با مراجعه به بیمه ایران درخواست معرفی به نمایندگی مجاز بفرمایید تا راهنمایی شوید

ماشین من در شهرستان کاشان تصادف کرده و پس از تعمیر خسارت بیمه بدنه را گرفتم.نماینده بیمه در شهر کاشان گفتکه باید ماشین را برای بازدید پس از تعمیر به شعبه صادر کننده بیمه بدنه ببرم.ایا این کار لازم است یا نه؟ من ساکن تهران هستم به کجا باید مراجعه کنم؟

بازدید خودرو لازم است می توانید به یکی از شعب مرکزی که آدرس آنها در سایت شرکت موجود است مراجعه نمایید و همکاران ما خودرو را بازدید نمایند و برگ بازدید را به کاشان ارسال نمایند.

اگر سن راننده ماشین واژگون شده کمتر از ۲۵ سال باشد و همچنین سابقه رانندگی او کمتر از ۳ سال باشد شرکت بیمه چقدر از مقدار خسارت تعیین شده را کسر میکند( ۱۰ درصد یا به ازای هر کدام ۱۰ درصد)؟

خیر در مجموع ۱۰ درصد علاوه بر فرانشیز آن حادثه لحاظ می گردد.

چرا بیمه ایران نباید کامیونهای بالای ۳۰سال را بیمه بدنه کند؟ولی بیمه های دیگر مجاز به انجام این کارند.همنچنین چرا حق بیمه شخص ثالث با تخفیف و تعهدات یکسان در بیمه ایران بیشتر از بیمه های دیگر همچون بیمه نوین میشود؟مگر همه بیمه ها زیر نظر بیمه مرکزی نیستند؟

خودروهای با قدمت بالای ۲۰ سال با توجه به ریسک بالا با محدودیت مواجه می باشد.در خصوص نرخ ثالث با توجه به اینکه شرکت های بیمه ای خصوصی می توانند تخفیفات خاصی را ارائه نمایند احتمال اندکی مغایرت وجود دارد اما باید دقت نمود که خدمات نیز مهم می باشد و بنظر می رسد بیمه ایران با توجه به تعداد شعب و پرسنل مجرب بتواند خدمات بهتری ارائه نماید

بنده دارای یک کامیون ولوو می باشم که ۲۰ روز پیش در جاده کاشان تهران دچار حادثه شدم و اکنون هنوز پرونده آن خسارت بسته نشده کامیونم دچار آتش سوزی شده است به نظر شما بیمه به حادثه دوم تعلق می گیرد؟

در خدمت شما می باشم.بله خسارت آتش سوزی خودروی شما با کسر فرانشیز حادثه دوم محاسبه می شود.

من ماشیننم تعیین خسارت شده اما واسه دریافت خسارت و تحویل قطعه ۲ ماه به بیمه مراجعه نکرده ام مشکلی وجود دارد یا نه؟

خیر. اما لطفا زودتر مراجعه نمایید و خسارت را دریافت کنید تا پرونده مختومه گردد.

آیا بیمه بدنه را برای مدت زمان کمتر از یکسال مثلا سه ماه میتوان خریداری کرد؟

آیا به خودرو دارنده بیمه بدنه خسارت ناشی از شکست شیشه توسط سنگریزه خودرو جلویی تعلق میگیرد ؟چطور وآیا این پرداخت آن را از تخفیف می اندازد یا نه (بیمه نامه دارای تعهد شکست شیشه به تنهایی میباشد)؟

پشکست شیشه به تنهایی در اثر عوامل گرمی و سردی هوا می باشد و برخورد سنگریزه در تعریف حادثه قرار می گیرد و در اصل باید از محل بیمه نامه شخص ثالث خودروی جلویی جبران شود .در صورت استفاده از هر کدام از پوششها تمام تخفیفات از بین می رود.

بیمه اتومبیل بیمه ایران را دارم ماشین من سوزوکی ویتارا است روز گذشته وقتی می خواستم وارد یک مجموعه ایران خودرو شوم دنده عقب گرفتم تا از آنجا خارج شود به چرخ یک ماشین حامل خودرو برخورد کردم واین باعث شد ضمن وارد آمدن خسارت به کاور چرخ زاپاس و درب عقب ماشینم شیشه عقب ماشینم نیز بشکند . بدلیل اینکه به خودرو مقابل خسارتی وارد نشد و من خودم دنده عقب زده بودم به پلیس اطلاع داده نشد و کروکی کشیده نشد. و مدعی نیز وجود ندارد. حال برای دریافت خسارات باید بکنم آیا می توانم از بیمه بدنه ام استفاده بکنم؟

می توانید از بیمه نامه بدنه خود استفاده نمایید اما سقف خسارت محدود می باشد زیرا کروکی تهیه نفرمودید.

من ۷ سال دارای یک خودرو بودم که به نام مادرم بود و ۷ سال تخفیف بدنه داشت الان ماشین را مادرم فروخته و یک خودرو به نام من خریده آیا بیمه مجوز انتقال تخفیف به خودرو اینجانب را از مادرم تائید می نماید یا خیر در ضمن خودرو صفر کیلومتر است؟

خیر.اگر مادر محترمتان خودروی جدید تهیه نمایند و یک بیمه نامه بدون تخفیف برای خودروی قدیمیشان صادر نمایند می توانند تخفیفات را روی خودروی جدیدشان(سند بنام ایشان باشد)منتقل نمایند

دو مورد سوال از شما دارم

۱-ملاک پرداخت چک (در وجه) در بیمه بدنه مالک خودرو است یا بیمه گذار-چک باید در وجه مالک صادر گردد یه در وجه بیمه گذار

۲-مفهوم دینفع در بیمه بدنه چیست آیا چک خسارت می تواند در وجه ذینفع صادر گردد؟

در خسارات جزیی چک می تواند در وجه بیمه گزار صادر گردد اما در خسارات کلی طرفین باید رضایت دهند و امضای مالک و بیمه گذار الزامی می باشد. در خصوص مفهوم بیمه گذار و بیمه گر و ذینفع در بیمه نامه بدنه می توانید به بند ۳ ماده ۲ شرایط عمومی بیمه نامه بدنه مراجعه فرمایید.

درتصادف ۵۰به۵۰ آیا خسارت کامل به طرف مقابل پرداخت میکنید یا ۵۰ درصد ؟

خسارت ۵۰ درصد جبران می شود.

در بیمه نامه بدنه اتومبیل من قسمت دزدی درجای قطعات و لوازم مشمول تعهدات نیست، اما بندی اضافه شده با این مضمون که این اتومبیل مشمول تعهدات سرقت کلی می باشد. آیا در صورت سرقت سیستم صوتی اتومبیل من ، میتوانم خسارت پخش، بلندگو و آمپلی فایر را از بیمه بگیرم؟

اگر ارزش سیستم صوتی شما به ارزش خودرو اضافه شده باشد و در برگ بازدید اولیه لوازم اضافه قید شده باشد خسارت احتمالی قابل جبران است.

ما ۱۲ روز پیش در حال که ماشین را پارک کرده بودیم یک ماشین پرادو به مازد ومقصر بود اگر ما بخواهیم خسارت را از بیمه بدنه خود دریافت کنیم و به بیمه وکالت دهیم تا خسارت را از مقصر بگیرد آیا می توان این کار را کرد در صورتیکه نظر کارشناسی میزان خسارت را ۱۳۰۰۰۰۰ هزار تومان در نظر گرفته باشد بیمه چقدر پرداخت می کند؟

تمام خسارت شما باید از محل بیمه نامه مقصر پرداخت شود.زمانی می توانید به بیمه وکالت دهید که پرونده در دادگاه مطرح شود و شما حق و حقوق را در دادگاه به بیمه واگذار نمایید.

من در روز تاسوعا با یک وانت پیکان تصادف کردم ، و با توجه به اینکه در ترافیک سنگین بوده ، و هرچه هم تماس گرفتیم افسر نیامد ، با توجه به اینکه من قبول کردم مقصر حادثه هستم ، آیا بدون کروکی راهنمایی رانندگی ، می توانم از بیمه بدنه خودم استفاده کنم ؟

بله مشکلی نیست.

سه وسیله نقلیه با هم تصادف کرده ایم و من و اتومبیل دیگر بایداز اتومبیل سوم ( بیمه آسیا )خسارت بگیریم من بیمه بدنه از بیمه ایران هستم آیا می توانم بجای دریافت خسارت از بیمه آسیا از بیمه بدنه استفاده کرده و خسارت دریافت نمایم ؟

خیر . در صورتیکه شما زیاندیده باشید خسارت از محل بیمه نامه مقصر حادثه جبران می شود.

من چند روز پیش تصادف کرده ام . هم ماشین خودم و هم ماشین اون طرف بیمه بدنه هستیم و مقصر هم ایشون هسته . حالا من باید از بیمه خودم استفاده کنم یا از بیمه اون بنده خدا ؟ تکلیف خسارت وارد شده به ماشین خودش چی میشه ؟

خسارت خودروی شما از بیمه نامه شخص ثالث طرفتان پرداخت می شود و خسارت خودروی مقصر از محل بیمه نامه بدنه خودشان جبران می گردد.

ماشین من یه ۲۰۶ با بیمه بدنه است ، امروز وقتی می خواستم از پارکینگ برم بیرون ، گلگیر عقب صدمه جدی دیده ، چطور باید اقدام کنم تا بتونم از بیمه بدنه استفاده کنم ؟ چون خسارت از طرف کسی نبوده که گزارش پلیس داشته باشه؟

می توانید با مراجعه به یکی از شعب خسارتی بدون ارائه کروکی خسارت خود را دریافت نمایید.

من ۲۰۶ دارم ..بین بیمه بدنه و کارت طلایی دو دلم کدوم بهتر است؟

بنظر اینجانب بیمه نامه بدنه بهتر می باشد.

آیا بیمه بدنه ای که گم شود برای تمدید تخفیف ان اعمال می شود یا نه ؟

اگر مالک عوض نشده باشد با دریافت تعهدنامه می شود.

مدتی پیش من در حین دنده عقب با ستون تصادف کردم و بدنه ماشین به صورت جزئی فرو رفت. آیا این مورد شامل تعهد بیمه بدنه بیمه ایران هست؟ اگر جواب مثبت است آیا در این شرایط ( خسارت اندک) به ضرر من است که از بیمه استفاده کنم ( مثلا مثل بیمه شخص ثالث شانس گرفتن تخفیف در دوره‌های بعد را از دست خواهم داد یا نه؟

بله خسارت را می توانید دریافت نمایید اما با توجه به تخفیفات متعلقه به بیمه نامه هایی که سابقه عدم خسارت دارند در صورتیکه مبلغ خسارت اندک است به صلاح نیست از بیمه نامه استفاده شود.

متاسفانه شبانه در حیاط خانه ماشین ۲۰۶ اس دی خودو و پراید همسرم را فرد یا افراد نا مشخصی آتش زدند و گزارش آتش نشانی نیز حادثه را عمدی اعلام کرده است و صورت جلسه پلیس نیز انجام شده است در این حادثه علاوه بر ماشین های من و همسرم ماشین پراید همسایه نیز که در حیاط خانه در مجاورت ماشین های ما بود مقداری از عقب ماشین دچار سوختگی شد .ماشین بنده و همسرم بیمه بدنه کامل و شخص ثالث دارد ولی ماشین همسایه فقط شخص ثالث دارد کارشناس بیمه ماشین پژو اینجانب را بالا ۷۰ درصد سوختگی اعلام کردند و گزارش ان را جهت تصمیم گیری نهایی به تهران ارجاع دادند و پراید همسرم از شیشه عقب ماشین تا سپر عقب کامل سوخته و ماشین همسایه نیز گلگیر عقب سمت شاگرد و سپر ان و چراغ های عقبش سوخته است خواهشمندم راهنمای کنید که ایا به ماشین های ما خسارت پرداخت خواهد شد یا نه؟

بستگی به گزارشات تنظیمی کلانتری و آتش نشانی دارد.دلیل آتش سوزی اگر خصومت های شخصی باشد از محل بیمه نامه بدنه خسارت غیر قابل رسیدگی می باشد ولی از محل ثالث خسارت خودروی همسایه شما قابل پرداخت است.

سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه در صورت نداشتن کروکی یا گزارش انتظامی چه قدر است؟

بسته به قیمت هر خودرو متغییر است ولی بسته به نوع خودرو از 2 میلیون به بالا می تواند باشد

اینجانب مدارک بیمه خودرو ام را گم کردم برای دریافت کارت بیمه چه کنم؟

با ارائه مستندات لازم به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه تا گواهی بیمه نامه خود را دریافت نمایید.

آیا دربیمه های بدنه سند باید به نام باشد(قولنامه قابل قبول نمیباشد)؟

بله باید سند بنام باشد و قولنامه مورد قبول نمی باشد.

در بیمه بدنه اتومبیل خسارت ناشی از ترکیدن لاستیک چگونه پرداخت می شود؟

پنجاه درصد ارزش لاستیک لحاظ شده و از آن فرانشیز کسر می گردد و خسارت پرداخت می شود.در صورتیکه قیمت لاستیک خودرویتان کمتر از حد فرانشیز است(حادثه اول ده درصد حداقل پنجاه هزار تومان)پیشنهاد می گردد از گرفتن خسارت صرفنظر نمایید.

بطور کامل خطر تبعی نوسان قیمت را توضیح دهید.

اگر در اثر نوسانات قیمت خودرو در بازار خودروی شما با افزایش قیمت مواجه شد ، زمان وقوع خسارت احتمالی در بیمه نامه بدنه با داشتن پوشش مذکور ،خسارت شما بدون اعمال قاعده نسبی رسیدگی می گردد.

شرایط اعمال تخفیف بیمه نامه ثالث به بیمه نامه بدنه چیست؟

در صورتیکه از بیمه نامه بدنه خسارتی دریافت نشده باشد می توان تخفیف ثالث را در بدنه لحاظ نمود.

من بیمه بدنه دارم و تصادف کردم … آیا با این بیمه افت ماشین هم به من پرداخت می شود و قابل پیگیری هست یا خیر ؟

خیر. افت خودرو تحت پوشش بیمه نامه های ثالث و بدنه نمی باشد.

با توجه به اینکه دانش آموزان و بستگان درجه یک آنها می توانند از تخفیف گروهی ۲۰ درصد استفاده نمایند آیا برادر و خواهر دانش آموزان جزءبستگان درجه یک محسوب می گردند؟

خیر.فقط بستگان درجه یک می توانند تخفیف بگیرند.

آیا بیمه بدنه ماشین همسرم و تخفیف آن قابل انتقال به ماشین خودم می باشد؟

بله . در صورتیکه خودرو به اسم همسرتان باشد می توانید خودرویی که به اسم شما است را جایگزین نمایید.

چنانچه زمان بیمه بدنه منقضی شده باشه مجددا باید خودرو بازدید شود ؟ آیا از تخفیف استفاده نکردن از بیمه که سال قبل ۳۵ % بوده به دلیل منقضی شدن کسر می شود ؟ لطفا جدول تخفیف سالیانه استفاده نکردن از بیمه بدنه و ثالث را اطلاع رسانی فرمایید؟

بله باید بازدید شود.تخفیف تعلق می گیرد.در ثالث سال اول ،سال دوم ۱۵ سوم ۲۰ چهارم ۳۰ پنجم ۴۰ ششم ۵۰ هفتم ۶۰ هشتم و بالاتر ۷۰ درصد تخفیف و در بیمه نامه بدنه سال اول ۲۵ دوم ۳۵ سوم ۴۵ و چهارم و بالاتر ۶۰ درصد تخفیف عدم خسارت ارائه می شود.

آیا شیشه شکسته جلوی اتومبیل شامل بیمه بدنه می شود؟

اگر در اثر حادثه باشد بله

یکی از دوستان بنده ۱۰ روز پیش در خیابان لویزان با یک پژو ۴۰۵ تصادف میکند که مقصر اصلی راننده پژو میباشد و از بیمه شخص ثالث راننده مخاطی استفاده شده است که مبلغ ۹۸۰ هزار تومان از بیمه دریافت شده است ولی متاسفانه کمتر از هزینه های بیرون دریافت کرده است حال میتواند از بیمه بدنه خودش استفاده کند؟

خیر.در صورت اختلاف می توانستید به بیمه اعلام نموده و با معرفی به یکی از نمایندگی های مجاز با همان مبلغ خودرو را بازسازی می نمودید.

بنده یک دستگاه سمند داشته که به مدت شش سال بیمه بدنه بوده و تخیف کامل می گرفته ام و قیمت ماشین در آن بیمه ۹ میلیون تومان قید شده است. ماشین سمند فروخته و هم اکنون آن بیمه را نگه داشته و ماشینی ۳۰ میلیون تومانی خریده ام . چگونه می توانم آن بیمه بدنه را به ماشین جدیدم اختصاص دهم. و هزینه جدید چگونه محاسبه می گردد؟

با مراجعه به یکی از نمایندگی ها در صورتیکه سند خودروی جدید به نام شما شده باشد می توانید خودروی جدید را جایگزین نمایید.

ماشینم قبلا بیمه بدنه ایران داشته الان می خواهم انتقال بدم به ماشین دیگری که تازه خریداری کردم ولی کارگزار بیمه می گوید باید ماشین به نامم باشد در صورتی که من ماشین جدید را بصورت قولنامه ای خریداری کرده ام و ماشین قبلی هم همینطور بصورت قولنامه ای بود؟ باید چه کار کنم ؟

شما در صورتی می توانید بیمه بدنه خودرویتان را به خودروی جدید منتقل نمایید که سند قطعی خودروی جدید بنام شما یا همسرتان شده باشد و در غیر اینصورت امکان این انتقال بصورت قولنامه ای نمی باشد.

لطفا بفرمایید که در هر حادثه تصادف رانندگی که منجر به دریافت هزینه خسارت از بیمه گردد چه مقدار (درصد از کل) باید به عنوان فرانشیز کسر گردد؟

فرانشیز مر بوط به بیمه نامه بدنه می باشد .در حادثه اول ۱۰ درصد و در حادثه دوم ۲۰ درصد از کل خسارت فرانشیز می باشد.

تا زمانی که طی بازدیدکارشناس از یک خودرو اعلام می گردد تعویض اطاق صورت گیرد چه لوازمی بایدتعویض شود؟

اسکلت اطاق و لوازمی که در برگ کارشناسی قید گردیده است.

یک دستگاه اتومبیل پیکان مزدا ازطرف خ فرعی باسرعت زیاد به ماشین بنده زده ومتواری گردید.وطبق برآورد نمایندگی سایپا درحدود یک میلیون تومان هزینه خواهد شد.حالا سوال اینجاست بنده از شرایط ومقررات بیمه اطلاع نداشتم که افسرراهنمایی ورانندگی کروکی بکشد وکارشناس اتومبیل بیمه ایران نیزنظربدهد،چطوری به حق وحقوق خودم برسم؟

اگر شماره شهربانی خودرویی که متواری شده را دارید باید از طریق مراجع قضایی پیگیری نمایید و در صورتیکه موفق نشدید شماره شهربانی را بیابید می توانید با مراجعه به یکی از شعب خسارتی تشکیل پرونده نمایید و تا سقف خسارت بدون کروکی پرونده شما بررسی می گردد.

سرقت کلی یعنی چی؟ وآیااگه ظبط ماشین ویاهرجزدیگه ای ازماشین برده شودخسارت به آن تعلق میگیرد؟

سرقت کلی یعنی اینکه خودرو توسط سارق بصورت کامل به سرقت رفته باشد یعنی خودرو را به هر صورت روشن نماید و از محل به سرقت ببرد و یا اینکه به هر طریق دیگری(مثلا با جرثقیل) خودرو را بسرقت ببرد.

حال اگر خودرو دچار سرقت کلی شده باشد و در آینده کشف گردد و سارق لوازم خودرو از جمله ضبط را سرقت کرده باشد خسارت جبران می گردد.اما اگر خودرو در جایی پارک باشد و ضبط یا هر قطعه دیگری از خودرو به سرقت برود (یعنی سرقت درجا)در اینصورت اگر شما پوشش سرقت در جا را برای این قطعات خریداری نموده باشید و یا سرقت در جای کلی قطعات را ابتیاع نموده باشید خسارت پرداخت می گردد در غیر اینصورت خسارت غیر قابل پرداخت است.

تصادفی که خسارتی باشد و مقصر از پشت زده آیا افت ماشین هم قابل احتساب است؟

خیر.افت خودرو تحت پوشش نمی باشد.

کشنده البرز تحت پوشش بیمه بدنه بیمه ایران میباشد در هنگام رانندگی درشب سنگی به شیشه جلو اصابت کرده وشکسته ایا می توانم از بیمه استفاده کنم ؟

با مراجعه به یکی از شعب خسارت می توانید خسارت خود را دریافت نمایید.

من مدت ۳سال است که یک دستگاه دنگ فنگ کشنده از شرکت رایان سایپا خریداری کردم وامروز در یک صانحه تصادف از طرف راهنمایی و رانندگی مورد مقصر قرار گرفتم حال از شما تقاضا مندم مرا راهنمایی نمایید که چگونه می توانم برای جبران خسارت از بیمه بدنه استفاده نمایم؟

با مراجعه به یکی از شعب خسارتی بیمه ایران به همراه مستندات(از جمله کروکی،اصل بیمه نامه ثالث و بدنه ،سند ، کارت ملی، گواهینامه و….)می توانید تشکیل پرونده داده و خسارت خود را دریافت نمایید.

آیا می توان بیمه بدنه خریداری شده را بازخرید نمود ؟

بله ، ولی حق بیمه برگشتی به صورت تعرفه کوتاه مدت محاسبه خواهد شد ، یعنی میزان حق بیمه برگشتی کمتر از روزشمار خواهد بود.

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟
خیر ، مبلغ خسارت از اموال شرکتهای بیمه است ودر این صورت باید مقصر را به شرکت معرفی کند و وکالت پیگیری خسارت را به شرکت بیمه منتقل کند وسپس از بیمه خود استفاده نمایدکه در اینصورت فرانشیزمربوطه نصف خواهد شد، در هرصورت بخشش مقصر حادثه به معنای صرفنظر کردن از خسارت می باشد .

بیمه ‌بدنه‌، خسارتهای‌ ناشی‌ از کدام‌ خطرها راجبران‌ می‌کند ؟

۱-آتش‌سوزی‌، انفجار و صاعقه‌.

۲ – سرقت‌ کلی ‌اتومبیل‌ و طبق‌شرایط بیمه‌نامه‌،سرقت ‌لوازم‌ اضافی‌ و غیره‌.

۳ – واژگون‌شدن‌ و تصادف‌ وسیله‌ نقلیه‌.

۴ – هزینه‌ ایاب‌ و ذهاب‌ ایامی‌که‌ اتومبیل‌ برای‌ بازسازی ‌در تعمیرگاه‌ است‌.

بیمه ایران نمایندگی هادی ایزدی