لطفا توضیح بفرمائید که شرایط استفاده از تخفیف اتومبیل صفر تا چه مدت یا تاچه کیلومتری است ؟واگر بنده فرزند دانش اموز هم داشته باشم وحق بیمه راهم نقدا پرداخت کنم ایا این تخفیفات تجمیع میشود ؟

تا سه ماه از تاریخ تحویل خودرو که در برگ سند فروش کمپانی درج شده است ۲۰درصد تخفیف صفر در صورت داشتن فرزند دانش آموز ۲۰ درصد تخفیف گروهی و در صورت پرداخت حق بیمه بصورت نقدی ۱۰ درصد تخفیف و در مجموع ۵۰ درصد تخفیف در بیمه نامه بدنه ارائه می گردد.

ماشین من دارای بیمه بدنه بوده حالا ماشین دچار واژگونی شده و من لاشه ماشین رو فروخته ام حالا بیمه می گوید برای دریافت خسارت باید پلاکهای ماشین رو هم بیاوری؟

اگر خسارت کلی شده باشد باید تاییدیه فک پلاک را ارائه نمایید در غیر اینصورت و اگر ارزش لاشه خودرو از خسارت شما کسر شده باشد نیازی به فک پلاک نیست و می توانید موضوع را از ریاست محترم واحد خسارتی پیگیری فرمایید.

من یک۱۳۲ مدل ۹۰ دارم تو مسافرت یک پاژن نمره دولتی در حالت سبقت به ماشین زد و در رفت و من هم به گشت پلیس که چند کیلو متر قبل بود گزارش کردم حالا چطوری میتونماز بیمه بدنه اتومبیلم استفاده کنم شماره خودرو فراری رو هم دارم لطفا راهنمایی کنید؟

چون شما در این حادثه زیاندیده بودید باید از بیمه شخص ثالث مقصر خود استفاده نمایید لذا از مقصر با داشتن شماره شهربانی در دادگاه شکایت کنید تا به دستور مقام قضایی خودروی مقصر توقیف و خسارت شما جبران شود.

درهنگام پرداخت خسارت بیمه بدنه (خطر سرقت)برای ضبط مبلغی معادل ۳۰ درصد بعنوان عدم تحویل پنل از مبلغ خسارت کـــم می کنند چرا؟

پرداخت خسارت ضبط در صورت سرقت به شرط تحویل پنل می باشد که در بیمه نامه بصورت ممهور درج می گردد و در صورت عدم ارائه پنل ارزش آن کسر می شود.در سرقت چه کلی چه درجا بیست درصد فرانشیز در نظر گرفته می شود و این موضوع طبق شرایط حاکم بر بیمه نامه اعم از شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه بدنه می باشد

سرقت درجای کلی یعنی چه؟ با سرقت کلی چه تفاوتی دارد؟ ایا شامل دزدی درجای قطعات ولوازم وسیله نقلیه میشود؟

سرقت درجای کلی یعنی اگر خودرویی به حالت پارک باشد و لوازم خودرو سرقت شود خسارت وارده قابل جبران است.سرقت کلی یعنی خودرو توسط سارق به محل دیگری منتقل شود که ممکن است در آینده کشف شود یا نه

بنده ۳ روز است که از سایپا یک دستگاه اتومبیل پراید خریداری کرده ام هنوز کارت ماشین و پلاک برایم نیامده و بیمه شخص ثالث آن نیز به نام سرمایه گزار لیزینگ صادر گردیده است و ماشین تحویل من است آیا میتوان بیمه بدنه کنم و به نام خودم بیمه صادر گردد ؟

با عنایت به اینکه سند در رهن لیزینگ می باشد به احتمال زیاد خودرو بیمه نامه بدنه دارد از نمایندگی جویا شوید در صورت عدم صدور بیمه نامه بدنه می توانید خودتان شخصا خودرو را بیمه نمایید.

اینجانب داری خودروی ۴۰۵ GLX مدل ساخت ۱۳۸۴ بر اثر برخورد تابلو تبلیغاتی از پشت بام ساختمان بدلیل باد شدید بدنه اتومبیل از نواحی سقف و صندق عقب آسیب دیده است . آیا به اینجانب بیمه بدنه تعلق می گیرد؟

در صورتی که تابلوی تبلیغاتی از روی ساختمان افتاده باشد خسارت وارده را باید مالک ساختمان بپردازد اما اگر در اثر باد و طوفان آسیبی به خودرو وارد شده باشد و خودروی مذکور دارای بیمه نامه بدنه باشد و پوشش بلایای طبیعی را خریداری نموده باشد خسارت پرداخت می گردد.

اتومبیل بنده پاترول است با ارزش نه میلیون بیمه بدنه متاسفانه به سرقت رفته است . و تمام مدارک اعم از بیمه بدنه و ثالث و کارت ماشین (به غیر از سند ) داخل اتومبیل بوده است چه باید بکنم؟ چقدر طول می کشد تا خسارت من را بپردازید؟

با ارائه سند به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه و المثنی دریافت نمایید سپس به یکی از شعب خسارتی مراجعه و پس از تشکیل پروند و سیر مراحل اداری خسارت دریافت نمایید.

اگر کسی بیمه ی بدنه اش به نام مالک قبلی بوده باشد میتواند از ان بیمه نامه استفاده کند وخسارت وارده به ماشین را از بیمه بدون حضور مالک قبلی استفاده کند؟

در صورتیکه اصل بیمه نامه بدنه دست خریدار باشد و سند خودرو بنام ایشان شده باشد می توانند بدون حضور مالک قبلی خسارت را دریافت نمایند.

شکست شیشه در بیمه نامه بدنه در صول مدت بیمه نامه چند بار قابل پرداخت میباشد؟

فقط یکبار آن هم در اثر سردی و گرمی هوا و عللی غیر از حادثه . این موضوع در شرایط خصوصی بیمه نامه بدنه پیش بینی شده است.

در صورتیکه سرقت زاپاس و جک و وسایل صندوق عقب باید چیکار کرد؟

در صورتیکه پوشش سرقت درجای کلی قطعات را خریداری نموده باشید با ارائه گزارشات کلانتری به یکی از شعب خسارتی بیمه ایران مراجعه فرمایید.

دارای ماشین ۱۳۲ مدل ۹۰ دو روز پیش تصادف کردم ومقصر شناخته شدم .خواستم ببینم برای بیمه بعدی بیمه بدنه و ثالث چقدر از تخفیف عدم خسارت کم میشود.جریمه دارد؟

تمام تخفیفات ثالث شما لغو و زمان تمدید اگر خسارت پرداختی مالی باشد ۱۰درصد و اگر جانی باشد ۲۰ درصد جریمه دارد.در بیمه بدنه فقط تخفیفات از بین می رود جریمه ندارد.

میخاستم بدوم اگه خسارت ماشین کلی حساب بشه بیمه چقدر به بیمه گذار پرداخت میکنه ؟؟؟آیا سند ماشین باطل میشه؟؟آیا ماشین رو بیمه برای خودش تحویل میگره؟؟؟

ارزش لاشه خودرو کسر می شود و باقیمانده خسارت به زیاندیده پرداخت می شود و نیازی به انتقال سند نمی باشد.

درتصادفاتی که مامقصرمی باشیم به ماشین صدمه دیده یک کوپن ازبیمه شخص ثالث می دهیم آیاجهت خسارت خودمان می توانیم ازبیمه بدنه استفاده کنیم؟؟

جهت در یافت خسارت ثالث بدون کروکی حضور طرفین الزامی است. برای دریافت خسارت بدنه نیازی بحضور زیاندیده نمی باشد.

آیاموارد تصادفی که بیمه بدنه به ان تعلق می گیرد نیاز به کروکی افسردارد ؟ویااینکه سقف مشخصی دارد؟؟

اگر کروکی تهیه فرمایید بهتر است.بدون کروکی حدود ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می گردد.

آیا ایر بگ ماشین ۲۰۶ sd شامل بیمه بدنه می شود؟

اگر در حادثه آسیب ببیند مشمول بیمه بدنه می باشد.

اتومبیل بنده در جاده پس از انحراف با گاردریل برخورد کرده و خسارتی کمتر از ۳۰۰٫۰۰۰ تومان داشته است. آیا بدون کروکی می توانم از بیمه بدنه استفاده کنم؟ با توجه به اینکه تاکنون از بیمه بدنه استفاده نکرده ام چه مقدار فرانشیز تعلق می گیرد؟ با توجه به تخفیف چند ساله خودروی بنده آیا به صلاح است از بیمه بدنه استفاده کنم؟

شما در طول بیمه نامه خود یک بار بدون کروکی تا ۳۰۰ هزار تومان می توانید خسارت دریافت نمایید اگر تخفیفات بیمه نامه شما کمتر از میزان خسارت باشد استفاده از بیمه نامه بدنه بصرفه است.فرانشیز حادثه اول ۱۰% خسارت حداقل ۵۰ هزار تومان می باشد(البته اگر سن راننده ۲۵ سال تمام نباشد یا ۳ سال تمام از تاریخ صدور گواهینامه نگذشته باشد ۱۰% به میزان فرانشیز اضافه می گردد).

من تصادفی کردم و مقصر بودم طرف من هم خسارتی جزیی داشت معطل پلیس نشد و رفت – حالا من رفتم بیمه کارشناس هم گفت برم نمایندگی مجاز– حالا اگه هزینه اش حدودا هشتصد هزار تومان بشه بیمه چقدر میده ؟؟؟ ( بدون کروکی)

خسارت بدون کروکی تا ۳۰۰ هزار تومان و در شرایط خاص تا ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می شود بعد از مشخص شدن میزان دقیق خسارت شما جای تصمیم گیری وجود دارد.

آیا استانداردی برای گرفتن عکس از خودرو وجود دارد؟

بله.باید از تمام مواضع آسیب دیده خودرو که پلاک خودرو نیز مشخص باشد عکس تهیه گردد.

من اتومبیلم در جاده دچار صانحه شده و بعد از کشیده شدن کروکی ، میخواهم با جرثقیل آن را به تهران منتقل کنم … میخواستم بپرسم امکانش هست که من مستقیما اتومبیل خودم را به تعمیرگاه ببرم و کارشناس شما در آنجا خسارت را بررسی کند و یا خیر ؟ چون اگر این امکان باشد هزینه جرثقیل من کاهش پیدا میکند…؟

بله.شما می توانید خودرو را به تعمیرگاه برده و عنوان نمایید که قبل از اعزام کارشناس جهت بازسازی خودرو هیچ اقدامی صورت نپذیرد و بعد با مراجعه به یکی از شعب بیمه ایران نسبت به تشکیل پروتده اقدام نمایید.

ماشین من در شهرستان کاشان تصادف کرده و پس از تعمیر خسارت بیمه بدنه را گرفتم.نماینده بیمه در شهر کاشان گفتکه باید ماشین را برای بازدید پس از تعمیر به شعبه صادر کننده بیمه بدنه ببرم.ایا این کار لازم است یا نه؟ من ساکن تهران هستم به کجا باید مراجعه کنم؟

بازدید خودرو لازم است می توانید به یکی از شعب مرکزی که آدرس آنها در سایت شرکت موجود است مراجعه نمایید و همکاران ما خودرو را بازدید نمایند و برگ بازدید را به کاشان ارسال نمایند.

چرا بیمه ایران نباید کامیونهای بالای ۳۰سال را بیمه بدنه کند؟ولی بیمه های دیگر مجاز به انجام این کارند.همنچنین چرا حق بیمه شخص ثالث با تخفیف و تعهدات یکسان در بیمه ایران بیشتر از بیمه های دیگر همچون بیمه نوین میشود؟مگر همه بیمه ها زیر نظر بیمه مرکزی نیستند؟

خودروهای با قدمت بالای ۲۰ سال با توجه به ریسک بالا با محدودیت مواجه می باشد.در خصوص نرخ ثالث با توجه به اینکه شرکت های بیمه ای خصوصی می توانند تخفیفات خاصی را ارائه نمایند احتمال اندکی مغایرت وجود دارد اما باید دقت نمود که خدمات نیز مهم می باشد و بنظر می رسد بیمه ایران با توجه به تعداد شعب و پرسنل مجرب بتواند خدمات بهتری ارائه نماید

من ماشیننم تعیین خسارت شده اما واسه دریافت خسارت و تحویل قطعه ۲ ماه به بیمه مراجعه نکرده ام مشکلی وجود دارد یا نه؟

خیر. اما لطفا زودتر مراجعه نمایید و خسارت را دریافت کنید تا پرونده مختومه گردد.

آیا به خودرو دارنده بیمه بدنه خسارت ناشی از شکست شیشه توسط سنگریزه خودرو جلویی تعلق میگیرد ؟چطور وآیا این پرداخت آن را از تخفیف می اندازد یا نه (بیمه نامه دارای تعهد شکست شیشه به تنهایی میباشد)؟

شکست شیشه به تنهایی در اثر عوامل گرمی و سردی هوا می باشد و برخورد سنگریزه در تعریف حادثه قرار می گیرد و در اصل باید از محل بیمه نامه شخص ثالث خودروی جلویی جبران شود .در صورت استفاده از هر کدام از پوششها تمام تخفیفات از بین می رود.

من ۷ سال دارای یک خودرو بودم که به نام مادرم بود و ۷ سال تخفیف بدنه داشت الان ماشین را مادرم فروخته و یک خودرو به نام من خریده آیا بیمه مجوز انتقال تخفیف به خودرو اینجانب را از مادرم تائید می نماید یا خیر در ضمن خودرو صفر کیلومتر است؟

خیر.اگر مادر محترمتان خودروی جدید تهیه نمایند و یک بیمه نامه بدون تخفیف برای خودروی قدیمیشان صادر نمایند می توانند تخفیفات را روی خودروی جدیدشان(سند بنام ایشان باشد)منتقل نمایند

دو مورد سوال از شما دارم ۱-ملاک پرداخت چک (در وجه) در بیمه بدنه مالک خودرو است یا بیمه گذار-چک باید در وجه مالک صادر گردد یه در وجه بیمه گذار ۲-مفهوم دینفع در بیمه بدنه چیست آیا چک خسارت می تواند در وجه ذینفع صادر گردد؟

در خسارات جزیی چک می تواند در وجه بیمه گزار صادر گردد اما در خسارات کلی طرفین باید رضایت دهند و امضای مالک و بیمه گذار الزامی می باشد. در خصوص مفهوم بیمه گذار و بیمه گر و ذینفع در بیمه نامه بدنه می توانید به بند ۳ ماده ۲ شرایط عمومی بیمه نامه بدنه مراجعه فرمایید.

من ۲۰۶ دارم ..بین بیمه بدنه و کارت طلایی دو دلم کدوم بهتر است؟

بنظر اینجانب بیمه نامه بدنه بهتر می باشد.

آیا بیمه بدنه ای که گم شود برای تمدید تخفیف ان اعمال می شود یا نه ؟

اگر مالک عوض نشده باشد با دریافت تعهدنامه می شود.

متاسفانه شبانه در حیاط خانه ماشین ۲۰۶ اس دی خودو و پراید همسرم را فرد یا افراد نا مشخصی آتش زدند و گزارش آـش نشانی نیز حادثه را عمدی اعلام کرده است و صورت جلسه پلیس نیز انجام شده است در این حادثه علاوه بر ماشین های من و همسرم ماشین پراید همسایه نیز که در حیاط خانه در مجاورت ماشین های ما بود مقداری از عقب ماشین دچار سوختگی شد .ماشین بنده و همسرم بیمه بدنه کامل و شخص ثالث دارد ولی ماشین همسایه فقط شخص ثالث دارد کارشناس بیمه ماشین پژو اینجانب را بالا ۷۰ درصد سوختگی اعلام کردند و گزارش ان را جهت تصمیم گیری نهایی به تهران ارجاع دادند و پراید همسرم از شیشه عقب ماشین تا سپر عقب کامل سوخته و ماشین همسایه نیز گلگیر عقب سمت شاگرد و سپر ان و چراغ های عقبش سوخته است خواهشمندم راهنمای کنید که ایا به ماشین های ما خسارت پرداخت خواهد شد یا نه؟

بستگی به گزارشات تنظیمی کلانتری و آتش نشانی دارد.دلیل آتش سوزی اگر خصومت های شخصی باشد از محل بیمه نامه بدنه خسارت غیر قابل رسیدگی می باشد ولی از محل ثالث خسارت خودروی همسایه شما قابل پرداخت است.

سقف پرداخت خسارت بیمه بدنه در صورت نداشتن کروکی یا گزارش انتظامی چه قدر است؟

بسته به قیمت هر خودرو متغییر است ولی بسته به نوع خودرو از 2 میلیون به بالا می تواند باشد

اینجانب مدارک بیمه خودرو ام را گم کردم برای دریافت کارت بیمه چه کنم؟

با ارائه مستندات لازم به محل صدور بیمه نامه خود مراجعه تا گواهی بیمه نامه خود را دریافت نمایید.

آیا دربیمه های بدنه سند باید به نام باشد(قولنامه قابل قبول نمیباشد)؟

بله باید سند بنام باشد و قولنامه مورد قبول نمی باشد.

در بیمه بدنه اتومبیل خسارت ناشی از ترکیدن لاستیک چگونه پرداخت می شود؟

پنجاه درصد ارزش لاستیک لحاظ شده و از آن فرانشیز کسر می گردد و خسارت پرداخت می شود.در صورتیکه قیمت لاستیک خودرویتان کمتر از حد فرانشیز است(حادثه اول ده درصد حداقل پنجاه هزار تومان)پیشنهاد می گردد از گرفتن خسارت صرفنظر نمایید.

بطور کامل خطر تبعی نوسان قیمت را توضیح دهید.

اگر در اثر نوسانات قیمت خودرو در بازار خودروی شما با افزایش قیمت مواجه شد ، زمان وقوع خسارت احتمالی در بیمه نامه بدنه با داشتن پوشش مذکور ،خسارت شما بدون اعمال قاعده نسبی رسیدگی می گردد.

شرایط اعمال تخفیف بیمه نامه ثالث به بیمه نامه بدنه چیست؟

در صورتیکه از بیمه نامه بدنه خسارتی دریافت نشده باشد می توان تخفیف ثالث را در بدنه لحاظ نمود.

آیا بیمه بدنه ماشین همسرم و تخفیف آن قابل انتقال به ماشین خودم می باشد؟

بله . در صورتیکه خودرو به اسم همسرتان باشد می توانید خودرویی که به اسم شما است را جایگزین نمایید.

چنانچه زمان بیمه بدنه منقضی شده باشه مجددا باید خودرو بازدید شود ؟ آیا از تخفیف استفاده نکردن از بیمه که سال قبل ۳۵ % بوده به دلیل منقضی شدن کسر می شود ؟ لطفا جدول تخفیف سالیانه استفاده نکردن از بیمه بدنه و ثالث را اطلاع رسانی فرمایید؟

بله باید بازدید شود.تخفیف تعلق می گیرد.در ثالث سال اول ،سال دوم ۱۵ سوم ۲۰ چهارم ۳۰ پنجم ۴۰ ششم ۵۰ هفتم ۶۰ هشتم و بالاتر ۷۰ درصد تخفیف و در بیمه نامه بدنه سال اول ۲۵ دوم ۳۵ سوم ۴۵ و چهارم و بالاتر ۶۰ درصد تخفیف عدم خسارت ارائه می شود.

ماشینم قبلا بیمه بدنه ایران داشته الان می خواهم انتقال بدم به ماشین دیگری که تازه خریداری کردم ولی کارگزار بیمه می گوید باید ماشین به نامم باشد در صورتی که من ماشین جدید را بصورت قولنامه ای خریداری کرده ام و ماشین قبلی هم همینطور بصورت قولنامه ای بود؟ باید چه کار کنم ؟

شما در صورتی می توانید بیمه بدنه خودرویتان را به خودروی جدید منتقل نمایید که سند قطعی خودروی جدید بنام شما یا همسرتان شده باشد و در غیر اینصورت امکان این انتقال بصورت قولنامه ای نمی باشد.

لطفا بفرمایید که در هر حادثه تصادف رانندگی که منجر به دریافت هزینه خسارت از بیمه گردد چه مقدار (درصد از کل) باید به عنوان فرانشیز کسر گردد؟

فرانشیز مر بوط به بیمه نامه بدنه می باشد .در حادثه اول ۱۰ درصد و در حادثه دوم ۲۰ درصد از کل خسارت فرانشیز می باشد.

یک دستگاه اتومبیل پیکان مزدا ازطرف خ فرعی باسرعت زیاد به ماشین بنده زده ومتواری گردید.وطبق برآورد نمایندگی سایپا درحدود یک میلیون تومان هزینه خواهد شد.حالا سوال اینجاست بنده از شرایط ومقررات بیمه اطلاع نداشتم که افسرراهنمایی ورانندگی کروکی بکشد وکارشناس اتومبیل بیمه ایران نیزنظربدهد،چطوری به حق وحقوق خودم برسم؟

اگر شماره شهربانی خودرویی که متواری شده را دارید باید از طریق مراجع قضایی پیگیری نمایید و در صورتیکه موفق نشدید شماره شهربانی را بیابید می توانید با مراجعه به یکی از شعب خسارتی تشکیل پرونده نمایید و تا سقف خسارت بدون کروکی پرونده شما بررسی می گردد.

سرقت کلی یعنی چی؟ وآیااگه ظبط ماشین ویاهرجزدیگه ای ازماشین برده شودخسارت به آن تعلق میگیرد؟

سرقت کلی یعنی اینکه خودرو توسط سارق بصورت کامل به سرقت رفته باشد یعنی خودرو را به هر صورت روشن نماید و از محل به سرقت ببرد و یا اینکه به هر طریق دیگری(مثلا با جرثقیل) خودرو را بسرقت ببرد.حال اگر خودرو دچار سرقت کلی شده باشد و در آینده کشف گردد و سارق لوازم خودرو از جمله ضبط را سرقت کرده باشد خسارت جبران می گردد.اما اگر خودرو در جایی پارک باشد و ضبط یا هر قطعه دیگری از خودرو به سرقت برود (یعنی سرقت درجا)در اینصورت اگر شما پوشش سرقت در جا را برای این قطعات خریداری نموده باشید و یا سرقت در جای کلی قطعات را ابتیاع نموده باشید خسارت پرداخت می گردد در غیر اینصورت خسارت غیر قابل پرداخت است.

من مدت ۳سال است که یک دستگاه دنگ فنگ کشنده از شرکت رایان سایپا خریداری کردم وامروز در یک صانحه تصادف از طرف راهنمایی و رانندگی مورد مقصر قرار گرفتم حال از شما تقاضا مندم مرا راهنمایی نمایید که چگونه می توانم برای جبران خسارت از بیمه بدنه استفاده نمایم؟

با مراجعه به یکی از شعب خسارتی بیمه ایران به همراه مستندات(از جمله کروکی،اصل بیمه نامه ثالث و بدنه ،سند ، کارت ملی، گواهینامه و….)می توانید تشکیل پرونده داده و خسارت خود را دریافت نمایید.

آیا می توان بیمه بدنه خریداری شده را بازخرید نمود ؟

بله ، ولی حق بیمه برگشتی به صورت تعرفه کوتاه مدت محاسبه خواهد شد ، یعنی میزان حق بیمه برگشتی کمتر از روزشمار خواهد بود.

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد می تواند ، مقصر حادثه را به خاطر رضای خدا ببخشد واز بیمه بدنه خود استفاده کند ؟
خیر ، مبلغ خسارت از اموال شرکتهای بیمه است ودر این صورت باید مقصر را به شرکت معرفی کند و وکالت پیگیری خسارت را به شرکت بیمه منتقل کند وسپس از بیمه خود استفاده نمایدکه در اینصورت فرانشیزمربوطه نصف خواهد شد، در هرصورت بخشش مقصر حادثه به معنای صرفنظر کردن از خسارت می باشد .

بیمه ‌بدنه‌، خسارتهای‌ ناشی‌ از کدام‌ خطرها راجبران‌ می‌کند ؟

۱-آتش‌سوزی‌، انفجار و صاعقه‌. ۲ – سرقت‌ کلی ‌اتومبیل‌ و طبق‌شرایط بیمه‌نامه‌،سرقت ‌لوازم‌ اضافی‌ و غیره‌. ۳ – واژگون‌شدن‌ و تصادف‌ وسیله‌ نقلیه‌. ۴ – هزینه‌ ایاب‌ و ذهاب‌ ایامی‌که‌ اتومبیل‌ برای‌ بازسازی ‌در تعمیرگاه‌ است‌.