مزایای بیمه بدنه

خرید بیمه بدنه و قیمت بیمه بدنه و سفارش آنلاین بیمه بدنه

محاسبه آنلاین بیمه بدنه

آنچه باید درباره مزایای بیمه بدنه بیمه ایران بدانیم:

در ابتدا باید قبل از خرید بیمه بدنه مزایا و ویژگی های آنرا بدانیم و در گام بعدی سراغ حق بیمه و قیمت بیمه بدنه بپردازیم

آیا از مزایای بیمه بدنه  اطلاع دارید؟

بطور ساده از مزایای بیمه بدنه این است که شما می توانید با خرید بیمه بدنه بیمه ایران، چنانچه مقصر حادثه باشید و یا به هر دلیل دیگر مانند واژگونی،آتش سوزی،سرقت و غیره  خسارت وارده به خودروی شما با خرید بیمه بدنه قابل جبران است.

نکته طلایی 1 

شما می توانید حتی در صورتی که مقصر حادثه نیستید و بیمه نامه شخص ثالث طرف حادثه امکان پرداخت کل خسارت شما را ندارد ، از بیمه نامه بدنه خود برای دریافت مابقی خسارت اقدام نمایید.

نکته طلایی 2 برای خودروهای گران قیمت

بر اساس مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی چنانچه خودرویی به خودروی گران قیمت شما خسارت سنگینی وارد کند و مقصر باشد بر اساس این قانون تنها بخشی جزئی از خسارت را باید جبران نماید ما بقی خسارت باید توسط بیمه بدنه خودتان جبران گردد در صورت نداشتن بیمه بدنه باید خسارت را از جیب خود جبران نمایید.

آیا می دانید خطرهای اصلی تحت پوشش در بیمه بدنه کدامند؟

 • حادثه (کلی و جزئی)
 • واژگون شدن خودرو
 • آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار
 • برخورد دو وسیله نقلیه به هم یا برخورد با یک جسم ثابت یا متحرک
 • برخورد اشیاء به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت و سکون)
 • سقوط خودرو
 • سرقت کلی خودرو

آیا می دانید که با پرداخت مبلغ اندکی می توانید خطرات زیر را نیز در بیمه بدنه پوشش دهید؟

 • سرقت درجا (جزئی) قطعات و لوازم: در این پوشش بیمه بدنه،جبران هزینه سرقت در محل لوازم خودرو از قبیل لوازم صوتی ، رینگ و لاستیک و سایر قطعا تی که بنا به درخواست بیمه گذار در بیمه نامه تعیین شده است ، امکان پذیر می باشد.
 • هزینه ایاب و ذهاب : در این پوشش بیمه بدنه،هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار در صورت عدم استفاده از وسیله نقلیه به دلیل وارد شدن یکی از خسارت های مشمول تعهد بیمه نامه ، پرداخت می گردد.
 • پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی: در این پوشش بیمه بدنه، خسارت وارده به وسیله نقلیه در صورت پاشیده شدن مواد شمیایی و اسیدی، پرداخت می گردد.
 • شکست شیشه : در این پوشش بیمه بدنه،درصورتی که علت شکست شیشه مستقل از خطرات اصلی در بیمه نامه باشد، خسارت قابل پرداخت است.
 • بلایای طبیعی   : در این پوشش بیمه بدنه، سیل ، زلزله،طوفان و آتشفشان در صورت بروز خسارت تحت پوشش قرار می گیرد.
 • میخ کشیدگی   : در این پوشش بیمه بدنه،که اخیرا به پوشش های تبعی بیمه بدنه اضافه شده است،کشیدن میخ و اشیا مشابه بر روی بدنه خودرو تحت پوشش قرار می گیرد* بدیهی است بعد از دریافت هــرگونه خسارت از محل بیمه نامه بدنه بیمه گذار از تخفـیفات مذکور محروم خواهـد گردید.

در زمان خرید بیمه نامه بدنه قاعدتا حق بیمه و قیمت بیمه بدنه یکی از ارکان اصلی در تصمیم گیری بیمه گزاران می باشد؛ در نتیجه برای مدیریت قیمت بیمه بدنه باید پوشش هایی که واقعا مورد نیاز هر کس می باشد در زمان خرید بیمه نامه دریافت گردد در این مورد بهره مندی از مشاوران مجرب که بتوانند با کسب اطلاعات مورد نظر از شما قیمت بیمه بدنه را بر حسب نیاز شما تعریف کنند بسیار حیاتی است چه بسا همواره با این موارد مواجه می شویم که افراد بعلت دریافت مشاوره نامناسب قبل از خرید بیمه نامه قیمت بیمه بدنه بالاتری را پرداخت کرده اند بدون اینکه نیاز به آن پوشش ها داشته باشند.

قیمت بیمه بدنه بر اساس موارد بسیار زیادی تعریف می گردد که به شرح ذیل می باشد:

1- قیمت خودرو در زمان خرید بیمه بدنه

2- ظرفیت سیلندر

4- نوع کاربری خودرو

5- پوشش های تبعی (غیر اصلی)

6- تخفیفات (عدم خسارت،گروهی،صفر کیلومتر،خودرو با کیفیت) تا سقف 70 %

نکته : در صورتیکه در زمان خرید بیمه بدنه بعلت کاهش قیمت بیمه بدنه خودروی خود را کمتر از ارزش واقعی بیمه نمایید در صورت بروز خسارت شرکت بیمه خسارت را بصورت کامل پرداخت نخواهد کرد.

مزایای بیمه بدنه

سـایـر شـرایط  مهم در زمان خسارت بیمه بدنه:

 • در صـورت مستی ،عمد بیمه گذار، نداشتن گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه مورد بیمه ، اعمال متقلبانه بیمه گذار و یا راننده ، صـدور بیمه­نامه بدنه­ بنام شخصی بجز مالک خودرو (مگـر با شـرائط خاص )،  خسارتهای وارده به خودرو مورد بیمه، قابل پرداخت نیست.
 • پس از دریافت هـرخسارت و تعمـیر نقـــاط  آسیب دیـده خـودرو، در بیمه بدنه، بیمه گذار می بایست جهت بازدید سلامت خــودرو مجددا بـه شـرکت بیـمه مراجعه و قسمتهای تعمیر و تعویض شده را به رویت کارشناس شرکت بیمه برساند.در این صورت چنانچه مورد بیمه از ناحـیه خسارت دیده قبلی، مجددا” مورد خسارت واقع شـود بیمه گر پرداخت خسارت جدید را متقبل خواهد شد.
 • کسـر بابت استهلاک در بیمه بدنه:

 • از مبلغ خسارت محاسبه شده برای قطعات خودروهای با سن بیش از ۵ سال بازای هرسال  ۵٪ و حداکثر ۲۵٪ بابت استهلاک قطعات کسـر خواهد شد.
 • کسر بابت استهلاک قطعات مصرفی مثل « باطری و لاستیک » همواره ۵۰٪ مبلغ خسارت می باشـد.

فرانشـیــز در بیمه بدنه چیست؟

فرانشیز درصد مشخصی از هـر خسارت می باشـد کـه قابل پرداخت نیست و از مبلغ کـل خسارت محاسـبه شده  کسـر می گردد.

فرانشیز خسارت اول بیمه بدنه  ۱۰٪ مبلغ خسارت و حداقل ۰۰۰ر۵۰۰ ریال می باشـد.

” ” ”     خسارت دوم  بیمه بدنه۲۰٪‌ مبلغ  خسارت و حداقل ۰۰۰ر۰۰۰ر۱ ریال می باشـد.

” ” ”     خسارت سوم و بعدی  بیمه بدنه۳۰٪ مبلغ خسارت و حداقل ۰۰۰ر۵۰۰ر۱ ریال می باشـد.

فرانشیز خسارت سرقت و شکست شیشه  در بیمه بدنه همواره  ۲۰٪ مبلغ خسارت می باشـد.

 

                               محـاسبه حق بیمه بـدنه تا ۷۰% تخفیف

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true”]


  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.