کلاهبردارن بیمه ای به دام افتادند

کلاهبردارن بیمه ای به دام افتادند

by مدیر فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

کلاهبردارن بیمه ای

کارآگاهان پلیس‌آگاهی یاسوج اعضای باندی ( کلاهبردارن بیمه ای ) را که با ایجاد تصادف ساختگی و خودزنی از شرکت بیمه کلاهبرداری می‌کردند، در تله انداختند.

به گزارش ایسنا، برابر گزارش واصله مبنی بر این‌که افرادی با ایجاد تصادف‌ساختگی و خودزنی از بیمه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد و سایر استان‌ها کلاهبرداری می‌کنند، رسیدگی به این موضوع با تایید صحت و سقم این گزارش در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری یاسوج قرار گرفت. پس از انجام تحقیقات، کارآگاهان پرونده‌هایی را که با نام این افراد و تحت عناوین تصادف در شرکت‌های بیمه تشکیل شده بود را استخراج کردند و در مطالعه و بررسی دریافتند که متهمان تنها در یک فقره پرونده با توسل به مانورهای متقلبانه توانستند پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از شرکت بیمه کلاهبرداری کنند.

با تعیین شیوه و شگرد متهمان، دستگیری این افراد در دستور کار قرار گرفت. در بررسی پرونده‌ای دیگر، کارآگاهان دریافتند که متهمان با این شیوه در حال دریافت مبلغ حدود ۶۱ میلیون تومان از راننده یک خودرو هستند که با هماهنگی قضایی متهمان احضار و در اختیار پلیس قرار گرفتند.

با انجام بازجویی‌های لازم سرانجام متهمان لب به اعتراف گشودند و به صوری‌بودن تصادف و ایجاد تصادف ساختگی و خودزنی به قصد دریافت خسارت از بیمه معترف شدند که با اعترافات این متهمان از پرداخت خسارت ۶۱ میلیون تومانی جلوگیری شد و متهمان به همراه پرونده متشکله در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

Social Shares