جلوگیری از فروش سهام دومین شرکت بزرگ بیمه در چین

جلوگیری از فروش سهام دومین شرکت بزرگ بیمه در چین

by مدیر فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

جلوگیری از فروش سهام دومین شرکت بزرگ بیمه در چین

جلوگیری از فروش سهام دومین شرکت بزرگ بیمه در چین : دولت چین به یکی از شرکت های بیمه در این کشور اجازه نمی دهد که سهامش در اختیار ثروتمندترین فرد در تایوان قرار بگیرد.

به گزارش صنعت بیمه به نقل از رویترز، متخصصان پیش بینی می کنند که قرارداد فروش ۹٫۴ میلیارد دلاری سهام شرکت بیمه “پینگ آن” چین که در اختیار بانک “اچ اس بی سی” انگلیس بود، متوقف شود.

قرار بود بانک اچ اس بی سی در سال گذشته سهام خود در شرکت بیمه چینی پینگ آن، را با قیمت ۹٫۴ میلیارد دلار به ثروتمندترین فرد تایوانی بفروشد.

اما طبق گزارش رسانه های خبری انتظار می رود سازمان “مقرارت صنعت بیمه” در چین، اجازه ندهد که این مقدار از سهام شرکت پینگ آن به فروش برسد.

“اچ اس بی سی”، سازمان خدمات مالی و بانکداری جهانی است که عنوان بزرگ ترین شرکت جهان را از آن خود کرده است. میزان فروش این بانک بالغ بر ۱۴۶ میلیارد دلار، میزان سود آن ۱۹ میلیارد دلار، میزان دارایی های آن ۲٫۳  تریلیون دلار و ارزش این شرکت در بازار بورس ۱۸۰میلیارد دلار اعلام شده است.

بنا بر این گزارش، این قرارداد فروش سهام، دومین قرارداد بزرگی بود که در سال گذشته میلادی منعقد شد. اما قانونگذاران در صنعت بیمه چین در نظر دارند که این قرارداد فروش را وتو کنند.

این بانک انگلسی در نظر داشت برای سوددهی بیشتر بخش‌های غیراصلی خود را واگذار کند.

روزنامه “وال استریت ژورنال” و “مورنینگ پست” چین امروز در گزارشی اعلام کرده اند که کمیسیون قانونگذاری صنعت بیمه در چین (CIRC) که تمامی بخش های صنعت بیمه در این کشور را کنترل می کند، اجازه نمی دهد که این قرارداد نهایی شود.

این در حالی است که این بانک در هفتم ماه دسامبر اعلام کرد که ۱٫۹ میلیارد دلار از مبلغ اولیه قرارداد خود را از این فرد تایوانی دریافت کرده است و به دنبال این موضوع، بخشی از سهام به این فرد منتقل شده است.

پینگ آن، دومین شرکت بزرگ بیمه در چین است و در تلاش می کند که عنوان بزرگ‌ترین شرکت بیمه در چین را تصاحب کند. این شرکت سعی دارد که با گسترش فعالیت‌هایش در بیمه بانکداری به سود بهتری دست یابد. در حال حاضر شرکت “چاینا لایو” در صدر قرار دارد.

شرکت پینگ آن با مسئولیت محدود شرکتی است که در زمینه تجارت بیمه فعالیت دارد. این شرکت در زمینه بیمه عمر، بیمه اموال، بیمه سلامتی و سوانح، تجارت بانکداری و تجارت سرمایه گذاری فعالیت می کند.

در گزارش پینگ آن، آمده است که سود این شرکت در بخش بانکداری در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به تنهایی ۳٫۴ میلیارد دلار بوده است.

Social Shares