افزایش نرخ بهره در بیمه‌های عمر و پس‌انداز نسبت به تسهیلات بانکی

افزایش نرخ بهره در بیمه‌های عمر و پس‌انداز نسبت به تسهیلات بانکی

by مدیر آبان ۰۵, ۱۳۹۵

مدیرعامل بیمه ایران از بررسی طرحی برای خرید مسکن با بیمه عمر خبر داد. به گزارش «ایسنا»، جواد سهامیان‌مقدم مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به برخی نوآوری‌های بیمه‌ای گفت: طرح‌های بیمه‌ای برای زنان خانه‌دار، مهریه و خرید مسکن از طریق بیمه عمر در حال بررسی است.
وی گفت: از مزایای این بیمه‌نامه آن است که بدون آنکه به مرد خانواده فشاری وارد شود یا مشکلات دیگر به وجود بیاید زن خانواده می‌داند که در چه تاریخی مهریه‌اش به دستش خواهد رسید، ضمن آنکه اگر مرد در این مدت فوت کند کل مهریه به زن داده خواهد شد و اگر طلاق صورت گیرد این مهریه به او پرداخت می‌شود. مدیرعامل بیمه ایران در مورد بیمه عمر و اشخاص و عدم رشد حق پرتفوی این بیمه‌نامه در کشورمان نیز گفت: یکی از دلایل آن می‌تواند عدم وجود بازار‌یابان متخصص در فروش بیمه‌نامه عمر باشد ضمن آنکه پایین‌بودن نرخ بهره‌ آن موجب شده مردم تمایلی به خرید این بیمه‌نامه نداشته باشند.

وی افزود: بنابراین لازم است تا نرخ بهره در نظر گرفته شده برای بیمه‌های عمر و پس‌انداز حداقل یک درصد بالاتر از نرخ شورای پول و اعتبار برای تسهیلات بانکی باشد. سهامیان‌مقدم خاطر نشان کرد که در شرکت بیمه‌ای متبوعش طرح بیمه عمر جهت خرید مسکن در حال بررسی است تا افراد پس از پرداخت ۱۰ الی ۱۵ سال صاحب ملک شوند و این‌گونه ارزش پولشان حفظ شود. وی همچنین طرح بیمه عمر با ارزش صعودی را از دیگر طرح‌های شرکت بیمه ایران عنوان کرد و گفت: براساس این طرح نرخ تورم در نظر گرفته می‌شود و البته براساس آن نیز حق مابه‌التفاوت پرداخت در سال‌های بعد تعیین می‌شود که اگر قرار باشد بعد از ۱۰ سال یک نفر حداقل ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کند با در نظر گرفتن نرخ تورم این رقم تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز افزایش یابد.

Social Shares

Related Articles

هر روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

ارتباط با ما